REMI RUDARA U KOTORIBI ! (tekst i foto Zlatko Rihtarec)

Nakon osamnaest godina Rudar je gostovao u Kotoribi  odigravši prijateljsku utakmicu protiv tamošnjeg  trećeligaša. U vrlo živoj i temperamentnoj utakmici prikazan je lijep i efikasan nogomet. Domaćin je bolje otvorio u utakmicu te pogocima Cecelje u 6, i 11, minuti dolazi u vodstvo od 2:0.

Igrači Rudara tek tada su polako počeli preuzimati igru u svoje noge i postojali sve opasniji po gol domaćina. Ti napori su urodili plodom  te nakon dobro izvedenog udarca iz kuta, odličan skok Županca koji glavom smješta loptu u  mrežu domaćeg vratara. Rezultatom  2 :1  u korist domaćina odlazi se  na  zasluženi  odmor s obzirom da se igralo po  jako vrućem i sparnom vremenu. U poluvremenu Trener Srša izvršio je nekoliko izmjena, a ujedno je predstavio i novog  igrača Novak Dinu koji je pristupio klubu iz NK”Sokola” iz Vratišinca. Drugo poluvrijeme Rudar je odigrao na nivou kakvom bi ga željeli viđati i u prvenstvenim nastupima u trećoj ligi. Rezultat je izjednačio u  60.minuti pogotkom Šoltić D. Do kraja utakmice bio je puno bolja momčad te stvorio još nekoliko  prigoda koje nažalost nije iskoristio,Na kraju utamica završava najrealnijim rezultatom 2: 2 . Moramo istaći  mladog vratara Rudara Pavlovića, koji je uspješno zamijenio danas odsutne vratare braću Rajf. Pokazao je da u slučaju potrebe trener Srša može na njega ozbiljno računati.

Ekipe su nastupile u slijedećim sastavima:

NK “Graničar” : Jambres, Kučan, Beliga, Nađ, Mikulan, Latin, Andrić, Matotek, Cecelja, Paveli  pričuve: Vidović, Rebrek, Mlakar, Fundak

NK “Rudar” : Pavlović, Vurušić S., Simun, Kovačić ,Vuri, Županec, Šoltić D., Novak F., Zadravec, Šoltić N.,Šoltić M pričuve:Novak D., Vurušić B., Knežević., Rožman, Jezernik , Podgorelec, Žganec., Smolković

Strijelci:1:0 Cecelja (6) 2:0 Cecelja (11) 2:1 Županec (40) 2:2 Šoltić D. (60)

Sudac :Kedmenec Josip  – Sveta Marija na Muri -vrlo dobar