Pušćine srušile Varteks i pomogle Poletu da preuzme vrh, Rudar uvjerljiv protiv fenjeraša

Iako je Polet  prosuo vodstvo od dva gola prednosti, pet kola prije kraja osvojenim bodom preuzeo je vrh ljestvice.

Poletov konkurent za prvo mjesto, varaždinski Varteks gostovao je na vrućem terenu u Pušćinama. Domaći u zanimljivoj i napetoj utakmici odnose pobjedu golovima Levanića i Kišića uz promašeni kazneni udarac. Naime Domjan je u 24. minuti obranio jedanaesterac Levaniću.

Njihov posrtaj iskoristio je Polet koji je osvojio samo bod u Beletincu, iako je već u prvom dijelu vodio 0:2 golovima Medveda i Mezge. U drugom dijelu Bednja postiže dva pogotka za poravnanje, pa sada Polet bježi Varteksu jedan bod.

Sloga očito diže formu jer je uspjela u gostima iznenaditi Međimurca i preokretom odnijela 1:2 pobjedu golovima Fabrizia i Kneževića. Za domaćine je strijelac bio Hrustek , a uz to kod rezultata 1:1 promašuju iz kaznenog udarca.

I Dinamo se vraća s gostujućim bodovima. Na vrućem terenu u Jalžabetu ubilježili su pobjedu 2:4, a ponovo je trostruki strijelac bio Stjepan Igrec. Još jedan gol postigao je Novak.

Iako umorni nakon kup utakmice u srijedu, igrači Nedelišća su smogli  snage i pobijedili Podravinu 1.0. Jedini pogodak postigao je Šemper u 22. minuti.

U Novom Selu Rok podjela bodova između Omladinca i Mladost Kometa. Domaći su poveli golom Takanorija, a Mladost preokreće pogotcima Hladnika i Balenta. Ipak u drugom dijelu bod domaćinu donosi Mlinarić.

Najlakši posao u ovom kolu imao je Rudar koji je sedmicom ispratio goste iz Novog Marofa. Trostruki strijelac bio je Skoliber, Vinko je pogodio dva puta, jednom su pogađali Petak i Šoltić.

4 HNL 25.kolo :  Omladinac – Mladost Komet 2:2 , Rudar – Novi Marof 7:0 , Nedelišće – Podravina 1:0, Međimurec – Sloga 1:2, Pušćine – Varteks 2:0 , Bednja – Polet 2:2 , Nedeljanec – Dubravka Zagorac 3:1, Jalžabet – Dinamo 2:4

1. Polet (SMnM) 25 18 4 3 97:23 58
2. Varteks 25 18 3 4 73:22 57
3. Bednja 25 15 5 5 48:22 50
4. Nedelišće 25 11 7 7 44:31 40
5. Pušćine 25 11 7 7 42:33 40
6. Međimurec 25 12 3 10 43:48 39
7. Dinamo (D) 25 11 4 10 37:40 37
8. Rudar 25 9 7 9 41:28 34