PRVI PROLJETNI PORAZ RUDARA – UZROK SLABA FORMA I BUNKER ZADRUGARA

NK Rudar : M.Rajf , Levačić(57.Liklin 66. Šardi) , Šprajc , Vuri , Vurušić ( 82.A.Novak )  , F.Novak , Podgorelec ,Čalopa (76.Knežević) N.Šoltić , Radiković , M. Šoltić pričuve : R.Rajf , Šardi ,A.Novak ,Knežević , Balaž ,Liklin

Trener: Goran Vincetić

NK Zadrugar : Markulinčić (90.Modrić) , Novak , Balažinec , Sabol, Marković , Struški (90.Križanić ) Hlebec , Valjak , Denžić (76. Gotić) , Jagić (57.Kolak) ,Katalenić pričuve: Modrić ,Klekar , Kolak ,Šegović ,Gotić ,Križanić ,Novak V.

Trener: Kolak Danijel

Strijelci  : 0 :1 18.min M.Novak  0 : 2 21.min Jagić 1 : 2 25.min Podgorelec

službene osobe : Dubravko Pavlić (sudac) Dražen Rohtek (1.pomoćni) Miro Hantak (2.pomoćni)  delegat : Dejan Kovač

gledatelja 150

Pred relativno malim brojem gledatelja njih oko 150, Rudar je na svom igralištu doživio prvi proljetni poraz. Već nekoliko kola gledamo ekipu Rudara u nešto slabijem izdanju , ali je dosad rezultat prevagnuo na njihovu stranu. Ovaj put namjerili su se na čvrstu i  fizički moćniju ekipu od sebe pa iako su dominirali tijekom cijele utakmici rezultat je izostao. Pokazalo se da Rudar teže igra protiv ekipa koje se zatvore i čekaju priliku iz brzih kontranapada.

Tako su se danas postavili gosti iz Hrastovskog , a to očito nije odgovaralo ekipi Rudara. Gosti iz dva prekida u 18. i 21.minuti dolaze do sigurnog vodstva od 0 :2 . Relativno brzo se Rudar pogotkom Podgoreleca u 25. minuti vraća u utakmicu , ali to je danas nažalost bilo sve što smo vidjeli od ekipe Rudara. Jednostavno je nedostajalo svježine i brzine u akcijama pa su se gosti cijelo vrijeme mogli mirno orijentirati na obranu. Možda  je Rudar u posljednjoj minuti i mogao doći do boda, ali dvije odlične intervencije gostujućeg vratara Modrića gostima su donijele zaslužena tri boda.

Osjetio se izostanak dvojice standardnih D. Šoltića i V. Berdina, iako smo očekivali da će zamjene ih dostojno zamijeniti. Svakako da ovaj posrtaj ne treba shvaćati tragično već se treba okrenuti susretu sa Centrometalom iduće subote i pokušati nadoknaditi ta tri boda. Jedina je šteta što se Rudar mogao približiti Nedelišću na pet bodova pošto su i oni posrnuli u Prelogu.  Više od samog rezultata mora nas brinuti slabija forma ekipe u zadnjih nekoliko kola.