Prvi poraz Rudara – fer i korektni međimurski derbi u prekrasnom ambijentu pripao Poletu

U pravom prvenstvenom, borbenom susretu, ali što je posebno potrebno naglasiti nadasve korektnom, osim nekoliko neopreznih startova, Polet je zasluženo svladao ekipu Rudara. Naime ono što je domaćinu donijeli pobjedu bila je veća želja i htijenje, ono što je ovaj put kod nekih igrača Rudara izostalo. Također osjetilo se danas kod Rudara neigranje dvojice standardnih prvotimaca F. Novaka i  Goričanca.

Domaćin je  imao inicijativu i veći posjed lopte no bez nekih izrazito velikih prigoda. Dva jača, oštrija udarca s dosta lakoće obranio Mario Rajf. I tako je bilo sve do 30. minute kada kod  jednog centaršuta s desne strane Horvata Šardi ostaje  prekratak, a najbolji  strijelac lige Medved prvo pogađa stativu, a iz drugog udarca trese mrežu i dovodi Polet u vodstvo od 1:0.

U drugi dio utakmice obje ekipe ulaze s nepromijenjenim postavama. U 52. minuti Rudar čini prvu izmjenu te ulaskom M. Šoltića  počinje nešto bolja i opasnija igra gostiju. No u 59. minuti još jedna neopreznost u obrani Rudara, lopta dolazi do slobodnog igrača Poleta Hercega koji odmjerenim i preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane trese mrežu Rajfa  za 2:0.

Mogao se je Rudar vratiti u utakmicuu u 72. minuti kada nakon odlične akcije M. Šoltića i Dan. Levačića ovaj zadnji  izbija sam pred domaćeg  vratara, ali Jambres odlično reagira i brani taj prizemni udarac.

Imao je Rudar još jednu polušansu kada M. Šoltić  upućuje udarac prema domaćin vratima sa vrha šesnaest metara, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja utakmice nije bilo nekih izrazitijih prigoda te utakmica završava sa već rečenih 2:0.

Još jednom recimo zaslužena pobjeda Poleta u  prekrasnom ambijentu od 600  gledatelja . Naglasiti treba fer i korektnu utakmicu, kao i isto takvo ponašanje igrača. Gledatelji i jedne i druge ekipe također  korektni osim nekih pojedinaca i njihovog nekorektnog dobacivanja igračima, ali takvi nikako ne mogu upropastiti lijep i dobar dojam ovog derbija. I za  kraj istaknimo još vrlo dobro suđenje sudačke trojke.

Treba istaknuti lijepu gestu domaćina koji je na kraju ovog derbija počastio i gostujuće igrače. Taj lijepi običaj međusobnog čašćenja kod susreta ovih dviju susjedskih ekipa traje već duži niz godina što je za svaku pohvalu.

POLET – RUDAR  2:0 (1:0)