PRVA POBJEDA PEKLENIČKIH ODBOJKAŠICA

Kao što smo najavili ženska ekipa Odbojkaškog kluba Plavi iz Peklenice za vikend je odigrala prve tri utakmice. Prvo je u subotu u goste u Mursko Središće došla treća ekipa Varaždina umjesto najavljene četvrte ekipe. To je ekipa koja će se u nadolazećem prvenstvu boriti za prve 3 pozicije. Mlade Pekleničarke imale su jako dobru podršku s tribina te su uz pomoć glasne publike pružile vrlo dobar otpor Varaždinkama.Prije utakmice treneri su se dogovori da se odigraju četiri seta. Naše su cure su u svakom setu osvojile petnaestak poena i pokazale nevjerojatnu borbenost. Svih 14 cura su dobile priliku za igru i pokazale veliki napredak u ova 2 i pol mjeseca koliko treniraju.

Drugu utakmicu cure su odigrale na turniru u Varaždinu. Ivanec je bio prejak i dobio 2:0 u setovima (25:9, 25:8).

Treća utakmica igrala se protiv Lepoglave koja će kao i Pekleničarke biti nove u ligi. Obje ekipe su odigrale vrlo borbenu utakmicu. Pekleničarke su dobile prvi set u napetoj završnici sa 26:24. U drugom setu je također bila napeta završnica, ali ovaj put su cure iz Lepoglave bile bolje i dobile 25:23. Treći set Lepoglava je krenula bolje. Krajem seta vodila je sa 13:7. Slijedio je veliki preokret naših cura koje su dobile slijedećih 8 poena i osvojile treći set sa 15:13 i tako nakon samo 2 i pol mjeseca treniranja došle do prve pobjede. Još jednom su pokazale veliku borbenost i zajedništvo.

Za OK Plavi ove tri utakmice igrale su: Karla Kerovec, Paola Derk, Viktorija Tuksar, Patricija Končić, Valentina Goričanec, Manuela Novak, Klara Mađarić, Veronika Kolarić, Maja Jezernik, Anamarija Srša, Magdalena Gunc, Aleksandra Kovačić, Vanessa Žužić, Ana Mance, Lana Novak, Rafaela Matić.