PRAZNIK NOGOMETA U SV. MARTINU NA MURI – DERBI BEZ POBJEDNIKA

POLET : E. P erčić , Karlovčec , Radiković  ( 90. Zadravec ) , Paler , Sobočan , Barat , Vinko (66. Mikolaj ) Turk ,Novak , K.Goričanec , Cvetković ( 50. A.Goričanec ) pričuve : M.Perčić , D.Karlovčec , Zadravec ,Šardi , A. Goričanec , Ferlin , Mikolaj trener : Tine Špilak

RUDAR : M. Rajf , Šprajc  , Vuri , Vurušić ( 85. Mihalic ) ,D.Šoltić , Novak , Čalopa ( 56 . Knežević ) N.Šoltić , Radiković ( 72. Podgorelec ) Berdin , M . Šoltić (65. Liklin ) pričuve R.Rajf , Levačić , Šardi , Mihalic ,Knežević , Liklin ,Podgorelec trener : Goran Vincetić

Strijelci : 0 : 1 20.min M.Šoltić 1 : 1 47 . min. Radiković

SUCI:  D.Pavlić /Varaždin/  V.Kapeš  /Varaždin /, D.Vitez /Kučan Donji /

DELEGAT : Dejan Kovač /Čakovec /

gledatelja : 600

Kao i mnogo puta do sada derbi između dva susjedska kluba nije iznevjerio i to iz više razloga. Prije svega vidjeli smo  lijepu i dopadljivu igru sa postignuta dva zgoditka , dva neiskorištena jedanaesterca , crveni karton i 600  gledatelja čime se u današnje vrijeme ne mogu pohvaliti i neke prvoligaške ekipe.

Utakmica je završila po nama najpravednije iako i jedni i drugi imaju za čime žaliti. Domaćini prije svega zbog dva neiskorištena jedanaesterca, Rudarovci nisu iskoristili 60-tak minuta igre sa igračem više.

U utakmicu su bolje ušli gosti koji nakon lagane inicijative u 20. minuti  preko M. Šoltića nakon udarca sa vrha 16 metara dolaze u vodstvo sa 0:1. I dalje prvo poluvrijeme pripada Rudara pa nakon dva preoštra starta u 24. i 29. min. Marko Novak dobiva isključujući crveni karton. Tada je izgledalo da se domaćinima crno piše no Rudar nije iskoristio tu brojčanu prednost ,dapače domaćin se nije predao te je u drugom dijelu igre bio  bolja i zrelija ekipa.

Tome  im je na ruku išao  i vrlo rano postignut izjednačujući zgoditak u 47. min preko N. Radikovića iz slobodnog udarca.

Svaki derbi ima svoje junake , a i tragičare . Svakako prvo ime utakmice je gostujući vratar M. Rajf  sa dva obranjena jedanaesterca i još nekoliko opasnih udaraca.  Barat i Radiković mogu žaliti što nisu bili koncentriraniji kod izvođenja kaznenih udaraca , a D. Šoltić  što nije bio precizniji kod izlaska jedan na jedan pred domaćeg vratara.

Zbog svega toga ipak je  neodlučan rezultat najpravedniji ,iako nam se čini da je domaćin bio nešto bliži u osvajanju sva tri boda. Treba istaknuti fer i korektnu igru obiju momčadi kao korektno ponašanje navijača.

Slijedeću utakmicu Rudar je domaćin ekipi Pušćina  i to 15.11.2014 u 14 sati na igralištu Šuderka.