Poraz Mure na startu, Veneri sva tri boda!

U 1. kolu 2. međimurske lige skupine „B“ u  Hlapičini su se sastali domaća Mura i gosti iz Svetog Jurja na Bregu ekipa Venere PMP. U ravnopravnoj igri gosti su ipak za zgoditak bili bolji te se s ovog vrućeg gostovanja vraćaju s uknjižena tri boda.

Mura je dobro krenula u utakmicu te imala inicijativu od samog početka, s nekoliko poluprigoda, dok su gosti strpljivo čekali svoju šansu iz brzih kontranapada.

Ta strpljivost im se isplatila 27. minuti kada zgoditkom Ivana Glavine dolaze u vodstvo od 0:1.

Domaći u nastavku pokazuju puno želje za poravnanjem i to uspijevaju pred kraj prvog dijela, kada Marko Jurović u 44. minuti lijepim udarcem glavom poravnava rezultat na 1:1 te se tim rezultatom odlazi na odmor.

U drugi dio domaći ulaze dosta nervozno, što gosti koriste i nameću svoj način igre te u nekoliko navrata opasno ugrožavaju domaćeg vratara Lajtmana no on odličnim intervencijama čuva svoja vrata netaknutima.

Domaći pokušavaju individualnim akcijama ili dugim loptama učiniti nešto više no no gosti mirno čekaju svoju prigodu te pred sam kraj utakmice u 89. minuti postižu preko Filipa Levačića i svoj drugi gol te kući nose zaslužena tri boda.

Recimo da je prije samog početka utakmice minutom šutnje odana počast tragično preminulom Stjepanu Tomšiću (1966.-2018.) dugogodišnjem igraču seniorske i veteranske ekipe Mure, te njihovom stalnom vjernom simpatizeru.

U nedjeljno prijepodne i veterani Mure trebali su odigrati svoj prijateljski meč s ekipom Omladinca iz Dubrovčana no zbog tragičnog događaja utakmica je odgođena.

Gosti iz Dubrovčana kraj Tuheljskih Toplica doputovali su u Hlapičinu i družili se s domaćinima te odigrali međusobnu utakmicu, no moramo ih pohvaliti za lijepo navijanje u pokušaju Mure da dođe do bodova.

2. međimurska liga Skupina „B“, ŠRC „Radovan Oletić-Ratko“ Hlapičina , 19.08.2018. 1. kolo

MURA – VENERA PMP 1:2  (1:1)

Suci: Darko Filipčić, Elvir Bašek, Danijel Kočila

Delegat: Tomislav Šoltić

Strijelci: 0:1 18′ Glavina, 1:1 44′ Jurović, 1:2 89′ Levačić

Gledatelja: 100

MURA: Lajtman, Koprivec, Jurović, Čurin, Stojko, Padarić, Frbežar, Vrbanić (85′ Podvez), Telebuh, Srša, Vršić (71′ Šafarić) pričuve: Stojko, Podvez, Sakač, Šafarić, trener: Ivan Zobec

VENERA PMP: Srnec, Novak, Vabec, Mat. Ovčar (82′ Šopar), Korošec, F. Levačić, Buhanec (28′ Mihalić), Hudoletnjak (90′ Mar. Ovčar), Glavina, Kozjak, D. Levačić, pričuve: Šprajc, Perko, Šopar, Horvat, Goričanec, Mar. Ovčar, Mihalić, trener: –