Polet zaustavljen u Prelogu, Bednja bolja od Nedelišća, Rudar i dalje u krizi

Loše vrijeme i vodom natopljeni tereni pratili su 21. kolo 4. HNL u kojem su osim sedmice Varteksa gledatelji vidjeli malo golova.

Mladost Komet zaustavila je Polet. Gosti su poveli u 11. minuti preko Ferlina, a pet minuta prije kraja Golubić zabija za konačnih 1:1.Ovaj remi iskoristio je Varteks koji se pobjedom poravnao s Poletom na vrhu.

U Beletincu u derbiju kola Bednja je pobijedila Nedelišće golom Šinjorija i približila se vodećim ekipama Poletu i Varteksu na tri boda. Iz Nedelišća primjedba da prije gola domaćina  sudac Turk nije svirao, nakon igranja domaćeg igrača rukom, kazneni udarac .

Smiljan Liklin, novi trener Rudara nije uspio u svom debiju. Gostujuća čakovečka Sloga odnijela je pobjedu golom Fabricija iz jedanaesterca. Prije toga Sloga je imala još jedan kazneni udarac, međutim vratar Rudara Končić obranio je udarac Zoke .

U Novom Selu Rok nije bilo golova tako da Omladinac i Dubravka Zagorac odnose po bod.

Pušćine su pobjedom mogle preskočiti Nedelišće na četvrtom mjestu, ali je je i njihova utakmica protiv Dinama završila bez golova.

Međimurec nije uspio povezati treću pobjedu za redom, dapače poražen je u Nedeljancu 3:1. Jedini pogodak za Međimurec postigao je Jure Copić.

Lista strijelaca:

26 – Šoštarić ( Varteks )

25 – Medved ( Polet )

15 – Karić (Varteks )

14 – Ferlin ( Polet ) ,Skoliber ( Rudar ) , (Valjak ( Podravina )

13 – Krznar ( Dinamo ) , Mezga ( Polet )

4 HNL 21. kolo :

Rudar – Sloga 0:1, Omladinac – Dubravka / Zagorac 0:0, Mladost Komet – Polet 1:1 , Varteks – Novi Marof 7:1 , Bednja – Nedelišće  1:0 ,

Pušćine – Dinamo 0:0 , Nedeljanec – Međimurec 3:1, Jalžabet – Podravina 3:1