NK “RUDAR” – NK  ” JALŽABET ” 1 : 1 ( 0 : 1 )

RUDAR : M.Rajf , Levačić (67. Šardi) , Šprajc , Vuri , Vurušić , D.Šoltić , F.Novak ( 90. Podgorelec ) Čalopa , N.Šoltić ( 88.Liklin ) , Radiković , Berdin(( 53.A.Novak)  pričuve : R.Rajf ,Šardi , Novak , Knežević , Balaž , Liklin , Podgorelec trener : Goran Vincetić

JALŽABET : Deduš , Vitez , Modrić , Medved , Horvatić , Hruško , Dušak ,Žugec , Bručić ( 65.Friščić ) , Car , Hanc  pričuve : Horvatić , Brumec , Levatić , P.Friščić trener : Zlatko Kanešić

Suci : Dubravko Pavlić (Varaždin) , Darko Vitez ( Kućan Donji) , Vladimir Kapeš ( Varaždin)   delegat : Stjepan Đuranec ( Šenkovec )

Strijelci :  0 : 1  10.  Medved  1 : 1 53.Šoltić ( KU)

gledatelja : 150

Prvog dana proljeća na Šuderki prisustvovali smo jednom ravnopravnom dvoboju . Najveći dio susreta odvijao se na sredini terena tek sa pokojom šansom na jednoj ili na drugoj strani. Ono što je bitno istaći da je u tome veliku ulogu odigrao dosta  jak vjetar koji nije dozvoljavao baš neku prelijepu igru za gledatelje.

Gosti nakon nekoliko neuspješnih napada domaćina koriste veliku pogrešku Vurija koji je krivo procijenio let lopte nošene vjetrom te loptu propustio do slobodnog Medveda koji sa vrha šesnaesterca rutinirano pogađa mrežu nemoćnog M. Rajfa. Igrala se tek deseta minuta.

Rudar pokušava izjednačiti rezultat , ali vrlo dobri gosti sa dosta lakoće otklanjaju sve prijetnje domaćina. Tek u 41.minuti Rudar stvara prvu pravu prigodu , ali prvo Vurušić , a zatim Čalopa  promašuju što se naizgled čini nemoguće.

Rezultatom 0 : 1 odlazi se na odmor.  Domaći navijači očekivali su da će laporniki u drugom poluvremenu uz pomoć vjetra te jačim pritiskom na protivnička vrata preokrenuti rezultat, ali im to samo djelomično polazi za rukom. Naime nakon jedne opasne akcije domaćina gostujući vratar Deduš neoprezno sa zadnje strane u kaznenom prostoru ruši Vurušića , a vrlo dobri sudac Pavlić pokazuje na bijelu točku Siguran relizator bio je D. Šoltić te poravnava rezultat na 1 :1.

Bio je to konačan rezultat utakmice  iako gostu u 87. minuti propuštaju zrelu prigodu , a zašto je najzaslužniji M. Rajf koji ih sprečava bravuroznom intervencijom.

Svakako je podjela bodova najrealniji rezultat i svakako smo na gostovanju kod Rudara gledali jednu od najkvalitetnijih ekipa u ovom rangu takmičenja.

U slijedećem 21. kolu Rudar gostuje kod posljednje plasirane Ivančice iz Ivanca pa bi tamo Rudar trebao nadoknaditi ovaj iznenadni gubitak bodova na svom terenu.