Pobjedom u Turčinu Rudar se vraća iz krize, Pušćine iznenadile Polet, a Dinamo Bednju

Na utakmicama 8. kola 4. HNL ČK – VŽ  gledatelji su mogli uživati jer su vidjeli čak 34 gola,  što je više od četiri po utakmici.

Gostujućom pobjedom u Turčinu Rudar izgleda izlazi iz krize

Dva zgoditka Skolibera i jedan Šprajca osim tri boda donijela su mir igračima Željka Domjanića, kao i veliki podstrek pred najveći lokalni derbi u kojem ” laporniki” dočekuju Polet.

Najveće iznenađenje u ovom kolu priredilo je Pušćine koje je takvo što i nagoviještalo svojim igrama u dosadašnjem dijelu

Zasluženo su dobili Polet u Svetom Martinu na Muri u utakmici koju su praktično riješili u prvom dijelu kada su golovima Kocijana, Kišića i Meseca vodili 1:3. U obostrano borbenoj utakmici domaćin je u sudačkoj nadoknadi uspio jedino smanjiti rezultat golom Medveda.

Dinamo iz Domašinca s dvije uzastopne pobjede izgleda dolazi k sebi

U borbenoj i na trenutke preoštroj utakmici u kojoj je sudac Vugrinec  svakoj ekipi podijelio čak  po pet žutih i po jedan crveni karton puleni Nikole Goričanca preokrenuli su rezultat i pobijedili vrlo dobre goste iz Beletinca. U važnoj pobjedi Čepa je bio dvostruki strijelac, a jedan je zabio ponajbolji igrač na utakmici mladi David Kovač.

Susret starih rivala Međimurca i Podravine bio je zanimljiv i pun preokreta

Gosti nakon početnog vodstva u 25. minuti ne koriste veliku priliku za povećanje vodstva kada ne zabijaju iz kaznenog udarca. Domaćin to kažnjava i s dva gola Golika dolazi u vodstvo koje gosti iz Ludbrega sustižu za 2:2. Međutim pogotkom Štrukelja bodovi ostaju kod kuće.

Mladost Komet koja je aspirant za sam vrh i dobro je igrala u dosadašnjem tijeku prvenstva teško je stradala u Sračincu iz kojeg se vraća s pet golova u mreži

Varteks koji trenutno dominira u ligi, i jedini je neporažen i ima pet bodova više od drugoplasirane Bednje, petardom je ispratio goste iz Preloga.

Sloga je u Čakovcu propustila brojčanu prednost koju je imala više od sat vremena Protiv odličnih gostiju iz Nedeljanca uspjeli su jedino ublažiti poraz u posljednjoj minuti

Omladinac nije uspio kod posljednjeg Novog Marofa iako je vodio golom japanca Sato Yamata

Domaćin preokreće u drugom poluvremenu i prepušta fenjer Jalžabetu. Oni su stradali u Nedelišću koje im je napunilo mrežu. Nakon tri kola Nedelišće je došlo do vrijedne i važne pobjede i osokoljeno čeka općinski derbi koji igra u gostima protiv Međimurca.