Pobjedom Nedelišća nad liderom Varteksom započeo proljetni dio natjecanja u 4.HNL Čakovec – Varaždin

Započelo je natjecanje u prvenstvu  4. HNL Čakovec – Varaždin. Proljetni dio na Tratama su otvorili Nedelišće i Varteks. Derbi kola odigran je pred više od 700 gledatelja uglavnom White Sonesa koji su slavili 29. rođendan i bodrili dečke trenera Orehovca tijekom cijelog susreta.

Nažalost neće ga pamtiti po dobrom jer je Varteks poražen 2:0,rezultatom iz prvog poluvremena.

Moglo je biti i drugačije da je Šoštarić u 23. minuti bolje reagirao.Naime u jednoj kontri lopta je došla do Karića koji je probio po lijevoj strani,

ušao u šesnaesterac, zavrnuo paralelu na Šoštarića koji s nekih sedam metara puca preko grede.

I kako to obično biva protivnik svoju prigodu ne propušta. U jednom napadu Nedelišća lopta pogađa u ruku  igrača Varteksa i sudac Nikola Jelić

pokazuje na bijelu točku. U 36. minuti siguran izvođač je trener / igrač  Dejan Slunjski.

Varteks se mogao vratiti u igru u 43. minuti kada pokušaj Šoštarića sprječava vratar Kocijan koji izlazi na dvadesetak metara od vratiju i prsima odnosi loptu. Kad se očekivao kraj poluvremena domaćin   je povećao svoje vodstvo. U 45 . minuti nakon ubačaja iz kornera najviši je Nino Pintarić koji glavom pod gredu pogađa za 2:0.

U drugom dijelu opet je u prilici omaleni napadač Varteksa Tihomir Šoštarić, a ovaj puta mu se u 55. minuti ispriječila vratnica. Do kraja utakmice bez   nekih prigoda s obje strane i bodovi zasluženo ostaju u Nedelišću.

Ostali naši predstavnici svoje utakmice igraju u nedjelju, a vrijedi spomenuti dva međimurska derbija .

Dinamo iz Domašinca kao domaćin u Palovcu dočekuje Polet iz Svetog Martina na Muri, a u Dunjkovec / Pretetinec na noge Međimurcu dolazi

Mladost Komet te vjerujemo da će   obje utakmice biti  sigurno zanimljive i privući veliki broj gledatelja.

Rudar ima težak zadatak jer odlazi u goste neugodnoj Bednji koja drži drugo mjesto,ali prve utakmice su uvijek neizvjesne tako da se nadamo da će se

igrači Željka Domjanića vratiti neporaženi.

Sloga očekuje sigurne bodove u matineji od Novog Marofa, dok Pušćine i Omladinac vjeruju da će s gostovanja donijeti pokoji bod .