Pobjedom nad Zasadbregom 77, Mura nastavlja utrku za naslov prvaka

Mura je u 26. kolu 2. međimurske lige skupine „B“ došla do pobjede protiv ekipe Zasadbrega 77 i nova tri boda te tako zadržala drugu poziciju sa zaostatkom od jednog boda za ekipom Bratstva iz Jurovca.

Nimalo lako nisu osvojeni bodovi, jer se ekipa Zasadbrega pokazala kao tvrd orah. Gosti su vodstvo došlo ve u 3. minuti utakmice. Domaća obrana griješi i lopta dolazi do Filipa Levačića, koji taj poklon ne propušta i dovodi ekipu Zasadbrega u vodstvo od 0:1.

Vrlo brzo domaćini imaju priliku za poravnanje, no domaći najbolji strijelac  Telebuh, iz blizine ne uspijeva svladati gostujućeg vratara Radea, koji njegov pokušaj odlično brani.

Ima Mura jalovu premoć cijeli prvi dio utakmice  no bez koristi, dok gosti pokušavaju brzim kontrama povećati rezultat. Zasluženim vodstvom gostiju  od 0:1 odlazi se  na odmor.

Već u 47. minuti dolazi do poravnanja rezultata na 1:1 , a strijelac zgoditka je Kristijan Padarić.

U tih prvih desetak minuta drugog dijela, što je bio i najbolji dio igre domaćina, u 54. minuti nakon udarca Tina Hačeka s nekih 18 metara, domaćini dolaze u vodstvo od 2:1.

No gosti se ne predaju te nakon pet munuta u 59. minuti postižu i svoj drugi zgoditak te poravnavaju rezultat na 2:2 preko Marka Korošića. Nakon toga vodi se uglavnom ravnopravna igra, gdje je bilo nekoliko poluprigoda na obje strane, ali bez konačnog učinka.

I tada u 81. minuti neoprezni gosti rade očigledan prekršaj u svom kaznenom prostoru te ne baš uvjerljivi sudac Mario Mustač opravdano pokazuje na kazneni udarac. Siguran izvođač za velika tri boda bio je Ivica Telebuh i donosi domaćinu pobjedu od 3:2. Do kraja utakmice gosti iz Zasadbrega pokušali su poravnati rezultat, ali bez uspjeha, iako su zadnjim trenucima utakmice imali prigodu za poravnanje, no na njihovu žalost bez rezultata.

Igrači Mure na zgrijavanje ove utakmice istrčali su u novim podmajicama koje im je poklonio Stanko Perčić vlasnik autoškole „Super Lucija“ iz Žabnika, ulica Zrinskih 56.

1. međimurska liga Skupina „B“, SRC „Radovan Oletić – Ratko“, 20.05. 2018., 27. kolo

MURA – ZASADBREG 77    3:2 (0:1)

Suci: Mario Mustač, Morano Vlah , Mario Horvat,   delegat: Radovan Posedi

Strijelci: 0:1 3′ Levačić, 1:1 47′ Padarić, 2:1 54′ Haček, 2:2 Korošić, 3:2 81′ Telebuh (KU)

Gledatelja: 160

MURA: Lajtman, Rožman, Jurović, Podvez, Čurin, Perčić, Padarić (89′ Vrbanić), Haček, Telebuh, Srša, Bistrović (87′ Vršić) pričuve: Sakač, Frbežar, Vrbanić, Vršić, trener : Ivan Zobec

ZASADBREG 77: Rade, Radek (85′ B. Šajnović), Vugrinec, Rodninger, D. Šajnović, Sabolčec, Bašnec (46′ Kočila), Mezga (63′ Domijan), Levačić, Korošić, Šimunković pričuve: Kočila, Domijan, B. Šajnović, trener: Ivan Hamunajec