Plavi u finalu Kup-a Regije Centar

Nakon što su u prošlom kolu Plavi pobijedili zagrebački Sheeft, u nedjelju su igrali polufinalnu utakmicu Kupa Regije Centar. Gostovali su u Petrinji, kod istoimenog drugoligaša.

Utakmicu su Plavi otvorili odlično i od početka prvog seta su u prednosti. Tu prednost održavaju do druge trećine seta, kada domaći prelaze u vodstvo. Petrinja je u završnici bila smirenija i dolazi do vodstva 1:0 u setovima rezultatom 25:22. U drugi set Petrinja ulazi bolje i sredinom seta vodi sa četiri poena razlike (11:7). Tada Plavi počinju igrati odlično i vrlo brzo prelaze u vodstvo. Prednost do kraja povećavaju i izjednačuju na 1:1 rezultatom 25:16. Treći i četvrti set bili su jako dramatični. U trećem su Plavi vodili gotovo cijeli set, ali u završnici Petrinja bolja i dolazi do 2:1 rezultatom 26:24. U četvrtom setu domaći kod rezultata 24:22 imaju dvije meč lopte, ali Plavi se ne predaju i ubrzo izjednačuju. Završnica se igrala poen za poen, ali Plavi na krilima svojih glasnih navijača izjednačuju na 2:2 rezultatom 30:28. U peti set Plavi ulaze odlično i sa velikom željom za pobjedom. Sredinom seta Plavi vode 4 poena razlike (8:4). Tu prednost održavaju do kraja i rezultatom 15:11 dolaze do još jedne velike pobjede. Treba pohvaliti navijače koji su cijelu utakmicu glasno podržavali Plave pa su se igrači osjećali kao na domaćem terenu.

U finalu Kupa Regije Centar Plavi će biti domaćin Čazmi.

Petrinja – Plavi 2:3 (25:22, 16:25, 26:24, 28:30, 11:15)

Plavi: G., H., K., J. Novak, L., M. Hranilović, Turk, Trstenjak, Šimon.

(tekst i foto: Jurica Novak)