Pioniri Međimurja u 1. HNL na visokom petom mjestu, bod iza Dinama i Rijeke

Jesenski dio natjecanja u 1.HNL za pionire i kadete polako se primiče kraju. U važnim utakmicama u borbi za opstanak u 12. kolu mladi igrači Međimurja ugostili su vršnjake iz Zaprešića.

U prvoj utakmici pioniri trenera Marija Šarića uspjeli su napraviti preokret i upisati važna tri boda. Prvi su u vodstvo došli gosti nakon solo prodora Tina Gregorića u 31. minuti. Nakon pogotka inicijativa domaćih igrača isplatila se u zadnjoj minuti prvog dijela. Iz kornera je odlično ubacio Balog, a najviši u skoku bio je Luka Marton koji poravnava na 1:1.

U drugom poluvremenu u izjednačenoj igri prilike na obje strane, a svoju koriste domaći igrači opet preko robusnog Martona koji je iskoristio nepažnju gostujuće obrane i donio pobjedu svojoj momčadi. Ovo je mladom Martonu četvrti gol u prvenstvu . S ovom pobjedom, ukupno šestom, pioniri se nalaze  s dvadeset bodova na visokom petom mjestu  tik iza Rijeke i Dinama.

Međimurje: Zrna, Puljić, Marić, Lesjak, Herman, Balog ( od 69. Šegović), Janković, Antolović, Ratajec, Krznar (od 60. Krištofić), Marton (od 70. Vajda)

Trener: Mario Šarić

Kadeti iako igraju iz kola u kolo sve bolje ponovo su upisali poraz, doduše minimalni.  U utakmici bez previše prilika gosti odnose sva tri boda golom Hrastinskog iz 45. minute. Igrači trenera Golika posljednji su s tri boda osvojena koja su osvojili još u prvom kolu.

Međimurje : Hatlek, Varga , Kukolić, Gelo, Lesar, Heric, Novko, Panić Levak, Dežđek, Lukovnjak, Vurušić

Trener: Gordan Golik

Na zajedničkoj tablici pionira i kadeta naši igrači s dvadeset tri osvojena boda dijele deseto mjesto s vršnjacima iz Slaven Belupa.

U sljedećem posljednjem kolu jesenske dionice ovog vikenda mladi nogometaši odlaze u goste splitskom Hajduku.

Međutim prvenstvo time ne završava jer će se odigrati i dva kola nastavka u kojima će se mladi igrači Međimurja sučeliti sa Sesvetama u gostima i Slaven Belupom kod kuće.