PALI POPUT JESENJEG LIŠĆA – RUDAR OČITAO LEKCIJU NOVOM MAROFU

Sa dosta strepnje krenuo je Rudar na gostovanje u Novi Marof. Naime iako su u zadnjim utakmica  pružali dosta solidne  igre, rezultat, a i  sama efikasnost baš ih i nije mazila. No pokazalo se  da je zabrinutost bila bespotrebna  jer ovakav nastup i pristup kakvog su imali u na ovoj utakmici i puno boljim ekipama ne bi dao ni minimum šansi.

01

Odigrali su laporniki  utakmicu snažno , efikasno , dogovorno u svim linijama te za ovu prezentaciju nogometne igre sve čestitke svim igračima kao i treneru Nikoli Goričancu. Na tribinama je bio i bivši trener Goran Vincetić pa je možda i  to bio još jedan mali dodatni impuls igračima.

02

Od prve minute Rudar je opasno krenuo prema golu domaćina i već u 2.minuti  Dario Šoltić mirno posprema loptu u mrežu domaćina za vodstvo od 0:1. Povećanje na 0:2 slijedi već u 26.minuti kada Boris Vurušić sam kreće sa centra prema golu domaćin vara domaćeg vratara i šalje loptu u mrežu. Svoj prvi zgoditak u ligi zabija u 32.minuti i mladi Davor Mikulić  koji  snažnim udarcem pod samu gredu sa nekih desetak metara povećava vodstvo na 0:3. Golijadu u prvom poluvremenu svojim drugim zgoditkom nakon odlične asistencije Fiilpa Novaka, završava Dario Šoltić za  0:4 nakon prvog dijela.

03

I drugi dio utakmice počinje jako loše za domaćina. Još jedna asistencija F.Novak i treći zgoditak D.Šoltića za 0:5 u 50.minuti utakmice. Domaćin ipak u 63.minuti postiže počasni zgoditak preko Barišića i smanjuje na 1:5. No to nije  kraj mukama domaćina jer Boris Vurušić u 72. minuti  odmjerenim udarcem sa 16 metara  postavlja konačni rezultat utakmice na 1:6.

04

I na ovoj utakmici lapornike su pratili njihovi vjerni navijači bez obzira na udaljenost i sigurno nisu požalili jer bilo je samo pitanje vremena i trenutka kada će laporniki početi zabijati golove i vratiti se na staze pobjeda. Trening i rad bili su neupitni i kvalitetni i to se moralo početi vraćati.

05

Slijedeću utakmicu Rudar je domaćin ekipi Jalžabeta i to 05.11.2016.godine u 14,00 sati na svojoj Šuderki  pa je ovaj rezultat iz N.Marofa svim navijačima lijepa pozivnica da napune Šuderku.

06

NOVI MAROF  –  RUDAR     1:6   (0:4)

MŽNL ČK – VŽ     2016/17  Igralište Sportski park             Novi Marof 30.10.2016

Službene osobe:Dario Velđi ,Erik Žerdin , Branko Martan delegat:Nikola Petek

Strijelci: 0:1 2.min. D.Šoltić 0:2  26.min. B.Vurušić 0:3 32.min. D.Mikulić 0:4 42.min.D.Šoltić 0:5 50.min. D.Šoltić 1:5 63.min. Barišić 1:6 72.B.Vurušić