NOVI PORAZ KOŠARKAŠA RUDARA

Košarkaši Rudara u lošoj su formi. Od posljednja četiri susreta samo su jednom slavili. Porazi su upisani na gostovanju kod Vinice i Donjeg Kraljevca, pobjeđen je Dubravčan na domaćem terenu, a prošlog su vikenda upisali i domaći poraz od Petrijanca. Posljednja dva kola regularnog dijela prvenstva donose još teže protivnike, u subotu (27. veljače u 20 sati) gostuje se kod drugoplasiranog Nedelišća, a u posljednjem kolu prije doigravanja dolazi trećeplasirani Prelog.

Rudar-Petrijanec 64:81 (6:13, 21:20, 11:20, 26:28)

Rudar: Varga 13, Brodar, Levačić T. 4, Perčić 2, Vojković 12, Rošić Novak 2, Vinko Novak 9, Nerer 2, Dodlek 5, Levačić M. 4, Bogdan, Radiković 11.

Rudar je odigrao vrlo lošu prvu četvrtinu u kojoj je postignuto samo šest koševa, a Petrijanec je nakon prvih deset minuta imao plus sedam. Iako su dobili drugu četvrtinu, bilo je to sa samo plus jedan pa se na poluvrijeme otišlo s plus šest za goste. Nada u preokret u drugom poluvremenu je postojala jer je Rudar imao puno rezervi, ali i kao mnogo puta do sada u sezoni, uslijedila je vrlo loša treća četvrtina koju gosti dobivaju s devet razlike za ukupnih plus 15 i tu je susret bio riješen. Rudar u posljednjoj četvrtini nije uspio zaprijetiti i smanjiti razliku. Najbolji u redovima Rudara bio je Alen Varga s 13 poena, 12 je dodao Matija Vojković, a 11 Tomislav Radiković, ali on igra puno lošiji drugi dio sezone kao i Saša Dodlek. Do doigravanja su još dva tjedna, tako da imaju vremena dignuti se u formi i biti pravi kada će biti najpotrebnije.

Rudar je trenutno na šestoj poziciji s istim omjerom pobjeda i poraza kao i Donji Kraljevec na petom mjestu. Pošto Donji Kraljevec ima bolji međusobni omjer s Rudarom i puno lakši raspored u posljednja dva kola (Kotoriba, Vinica) za očekivati je kako će oni na kraju ostati na petoj poziciji koja ih vodi u četvrtfinalu na Petrijanec. Rudar će u tom slučaju odigrati četvrtfinalni dvoboj protiv Preloga.

Ostali rezultati 16. kola: Čakovec Globetka-Vinica 101:49, Dubravčan-Kotoriba 83:53, Lepoglava-Donji Kraljevec 92:77, Prelog-Nedelišće 69:79.