NOVA UVJERLJIVA POBJEDA KOŠARKAŠA RUDARA

Prvi susret 12. kola C-1 lige sjever odigrali su jučer košarkaši Rudara u Murskom Središću protiv Kotoribe. Da gosti nisu nimalo bezazlen protivnik vidjeli smo u prošlom kolu kada su sa samo šest igrača slavili protiv trećeplasiranog Preloga nakon produžetaka. Naši su košarkaši krenuli silovito u susret te su već do poluvremena riješili pitanje pobjednika.

Rudar-Kotoriba 84:64 (28:13, 17:9, 22:23, 17:19)

Rudar: Varga 13, Brodar 4, Rošić-Novak, T. Levačić, Vojković 6, Dobranić 2, Antolović 3, Gonc 1, Dodlek 29, M. Levačić 16, Nerer, Radiković 10.

Rudar je i u ovom susretu igrao bez Marka Bedija te ozljeđenog Tomislava Perčića, a u sastav se vratio nakon ozljede Tomislav Levačić. Novo (staro) lice u redovima Rudara je i Alen Varga koji je vrlo veliko pojačanje za klub na poziciji organizatora igre koja je najviše patila do sada! On je još uvijek igrač drugoligaša Međimurja iz Čakovca, ali trenutno će formu održavati i podizati igranjem za Rudar.

Rudar je susret otvorio silovito i poveo s 11:0. Gostima su odmah dali do znanja da će teško do bodova u Murskom Središću. Prva četvrtina završila je s 28:13, a posebno raspoloženi u tom periodu bio je Saša Dodlek s 10 poena, a nisu zaostajali ni Tomislav Radiković s sedam te Matija Vojković s šest koševa, točnije dvije trice.

Druga četvrtina bila je još bolja u obrambenom smislu. Igrači Rudara dozvolili su Kotoribi samo devet postignutih koševa, a na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 45:22. Susret je bio riješen u prvih 20 minuta što se pitanja pobjednika tiče, bilo je samo pitanje kojom će razlikom završiti.

Sve dileme, ako ih je uopće i bilo po pitanju pobjednika, riješene su u prve četiri minute treće četvrtine. Košarkaši Rudara su u te četiri minute postigli čak 19 poena i otišli na 64:32, što je ujedno bila i najviša prednost na susretu. Nakon toga, trener Branko Damjanović koji je jučer opet vodio Rudar umjesto odsutnog Saše Repalusta, dao je veliku minutažu i juniorima. Razlika je nakon toga počela padati, ali na kraju je svejedno završilo s uvjerljivih plus 20 za šestu pobjedu Rudara.

Najbolji u redovima Rudara bio je odlični Dodlek s 29 poena, Mario Levačić je ubacio 16, Varga je u prvoj utakmici nakon povratka zabio solidnih 13, a dvoznamenkast je bio još i Tomislav Radiković s 10 poena.

Košarkaši Rudara u 13. kolu gostuju kod Vinice. U prvom dijelu prvenstva Rudar se mučio protiv Vinice, a u posljednjoj su četvrtini zaostajali s 11 poena razlike, ali su na kraju preokrenuli rezultat i na kraju slavili. Falio je u tom susretu Saša Dodlek, a najviše problema nam je zadavao robusni Karpov. Njega više nema u Vinici pošto je prešao u redove drugoligaša Grafičara što će znatno olakšati posao ispod koša, ali svejedno ovog protivnika ne treba podcjeniti. Posebno su opasni u šutu za tri poena i ako ih se tu zaustavi, pobjeda će biti puno bliže. Na oprez ukazuje i utakmica prošlog kola koju je Vinica igrala kod kuće sa drugoplasiranim Nedelišćem, a na poluvrijeme su otišli s 17 poena razlike da bi na kraju ipak izgubili susret.

Rezultati 11. kola: Donji Kraljevec-Čakovec Globetka 83:88, Dubravčan-Petrijanec 72:85, Vinica-Nedelišće 68:74, Kotoriba-Prelog 68:65, Lepoglava-Rudar 62:79.

Parovi 12. kola: Rudar-Kotoriba 84:64, Prelog-Vinica (subota, 19 sati), Petrijanec-Donji Kraljevec (subota, 19:30), Čakovec Globetka-Lepoglava (nedjelja, 18:30), Nedelišće-Dubravčan (nedjelja, 18:30).