NK “Varaždin”, NK “Maribor”, ŠN “Lumen” i NK “Slaven Belupo” pobjednici 4. Božićnog Kupa 2017.

Nogometna Škola Međimurje-Čakovec organizirala je protekli vikend 4. Božićni Kup 2017.

Na turniru je sve ukupno nastupilo 48 ekipa iz 23 nogometne škole iz Hrvatske, Slovenije i Austrije: SK Sturm Graz, NK Drava Ptuj, NK Maribor, NŠ Mura, NK Radomlje, NK Lokomotiva Zagreb, NK Slaven Belupo, NK Varaždin, HNŠK Moslavina, NK Varteks Varaždin, NK Sloboda-ŠN Varaždin, ŠN Lumen Varaždin, NŠ Žuti Brijeg, NK Mladost Komet Prelog, ŠN For, ŠN Međimurec/Sloboda, ŠN Petica, ŠN Omladinac/Sloboda, ŠN Sveti Martin, ŠN Rudar Mursko Središće.

Turnir je bio organiziran u 4 dobne kategorije. Prvi dan turnira na teren su izašli dječaci rođeni 2008. g., kategorije U-9.

Nakon četiri sata i 16 zanimljivih utakmica NK Varaždin je osvojio turnir porazivši u finalu NK Dravu iz Ptuja.

Za treće mjesto utakmicu su odigrali NK Bregana i NK Slaven Belupo te je NK Bregana odnijela broncu iz Čakovca.

Najbolji golman: Teo Serdarević (NK Varaždin), najbolji strijelac: Dani Pintarić (NK Varaždin), najbolji igrač: Dani Pintarić (NK Varaždin).

Prvi dan natjecanja završili su i dječaci rođeni 2009. g.

U konkurenciji 16 ekipa turnir je osvojio NK Maribor pobijedivši u finalu NK Dravu Ptuj. Za treće mjesto utakmicu su odigrali ŠN Lumen Varaždin i NK Lokomotiva Zagreb, a na kraju su brončanu medalju osvojili Varaždinci.

Najbolji golman: Luka Voglar (NK Maribor), najbolji strijelac: Kai Primc (NK Drava Ptuj), najbolji igrač: Tim Jugović (NK Maribor).

Drugi dan je počeo s turnirom za najmlađe dječake, rođene 2010. g.

Turniru je nazočilo 8 ekipa te je nakon 4 sata zanimljivih utakmica turnir osvojila ekipa ŠN Lumen Varaždin 1 pobijedivši u finalu NŠ Međimurje-Čakovec. U utješnoj utakmici za treće mjesto susreli su se ŠN Lumen Varaždin 2 i NK Mladost Komet iz Preloga koja je na kraju slavila u susretu i osvojila treće mjesto.

Najbolji golman: Ino Gelo (NŠ Međimurje-Čakovec), najbolji strijelac: Saša Hirš (ŠN Lumen Varaždin), najbolji igrač: Ivan Babok (ŠN Lumen Varaždin).

Posljednji turnir odigran je u popodnevno-večernjim satima u kategoriji U-10, dječaka rođenih 2007.

U konkurenciji 16 ekipa turnir je osvojio je NK Slaven Belupo pobijedivši u finalu NK Dravu iz Ptuja.

SK Sturm Graz osvojio je treće mjesto pobjedom nad NŠ Međimurje-Čakovec.

Najbolji Golman: Matej Vitelić (NK Slaven Belupo), najbolji strijelac: Kiar Vertič (NK Drava Ptuj), najbolji igrač turnira: Fran Cmrk (NK Slaven Belupo)

Nogometna Škola Međimurje-Čakovec zahvaljuje se svim ekipama na sudjelovanju na turniru. Također se zahvaljuje sponzorima koji su pomogli u organizaciji turnira: Pekara CRO-PEK Buzovec i Caffe Bar Casalatina.

(MIljenko Dovečer, foto: NŠ “Međimurje- Čakovec”)