Nakon remija s Rudarom Polet dobio novog trenera Maria Kovačevića, Međimurec bolji od Nedelišća

1. kolo 4 HNL Čakovec – Varaždin donijelo je nekoliko derbija koji su privukli velik broj gledatelja

Od iznenađenja u ovom kolu možemo spomenuti visok domaći poraz Mladost Kometa , gostujuću pobjedu Dinama kao i remi Pušćina nakon vodstva od dva gola razlike.

Najveću pozornost gledatelja privukla je utakmica u Murskom Središću gdje su se u lokalnom, tradicionalnom derbiju sučelili Rudar i Polet. Pred 600 gledatelja susret je završen bez pobjednika što je možda i najrealnije. U prvom dijelu bolji je bio domaćin koji je poveo zgoditkom Skolibera. U drugom gosti se bude i poravnavaju preko iskusnog Mezge i utakmica završava remijem 1:1. Kako neslužbeno saznajemo novi trener Poleta je Mario Kovačević koji će debi na klupi imati u slijedećem kolu u derbiju protiv Bednje.

U susjednom, općinskom derbiju u Dunjkovec-Pretetincu , pred više od 500 gledatelja bolji su bili domaćini koji su susret riješili već u prvom dijelu

Prvu veliku šansi imali su gosti, međutim Mesarić u 8. minuti pogađa gredu. Nedugo zatim najbolji igrač na utakmici Jure Copić postiže dva pogotka. Prvi u 10. , a drugi u 20. Minuti, oba s ruba kaznenog prostora. U 39. minuti već je 3:0 kada nakon asistencije Copića gol postiže Štrukelj. U drugom dijelu gosti iz Nedelišća imaju nekoliko prilika, ali na golu je siguran Bulić i Međimurec se s nova tri boda približava vrhu.

Mladost Komet nije iskoristila domaći teren protiv starog suparnika iz Ludbrega , dapače upisan je visok 0:3  poraz

Prvi zgoditak za goste postiže Kučko nakon nekoliko prilika domaćih. U 37. minuti Lotar povećava na 0:2 , a točku na i isti igrač postavlja u drugom dijelu i Podravina zasluženo nosi bodove

.

Dinamo bilježi na svom kontu treću uzastopnu pobjedu , ovaj puta bolji su bili u gostima od Nedeljanca

Iako su na put otišli sa svega trinaest igrača odličnom taktikom trenera Goričanca bodovi odlaze u Domašinec. Utakmicu su riješili već u prvom dijelu kada su imali prednost od dva gola, a zgoditke su postigli Horvat i Krznar.

Još jedan susret privukao je veliku pažnj . Utakmicu Omladinca i vodećeg Varteksa promatralo je preko 400 gledatelja , a susret je završio podjelom bodova

U borbenoj utakmici domaćin je dva puta vodio golovima Jurinca i Lukmana, a gosti su se vraćali nakon zgoditaka Karića i Vukovića.

Četvrtoplasirane Pušćine mogle su biti i treće da nisu ispustile dva gola prednosti protiv posljednjeg Novog Marofa

Nakon uvjerljivog vodstva, jer je već u 26. minuti  bilo 2:0 i nekoliko propuštenih prilika domaćini se sigurno  nisu nadali takvom ishodu. U drugom dijelu gosti se bude  i sva gola zasluženo odnose bod.

U derbiju začelja Sloga je u Jalžabetu prva došla u vodstvo golom Antonovića

Međutim domaćini preokreću krajem prvog poluvremena i na odmor odlaze s golom prednosti. U drugom dijelu još dva gola Jalžabeta za konačnih 4:1.

Drugoplasirana Bednja bila je bolja od Dubravke- Zagorac i pobijedila 2:1 .

1. HNL  9. kolo:

Mladost Komet – Podravina 0:3, Omladinac – Varteks 2:2, Rudar- Polet 1:1, Međimurec – Nedelišće 3:0, Bednja – Dubravka/Zagorac 2:1, Pušćine – Novi Marof 2:2, Nedeljane c- Dinamo 0:2, Jalžabet – Sloga 4:1

(Miljenko Dovečer, foto: Tin Tomanić)

1. Varteks 9 7 2 0 29:4 23
2. Bednja 9 6 2 1 15:9 20
3. Polet (SMnM) 9 5 2 2 25:12 17
4. Pušćine 9 5 2 2 22:13 17
5. Međimurec 9 5 1 3 18:15 16
6. Mladost Komet 9 5 0 4 18:18 15
7. Podravina 9 4 1 4 16:14 13