Nakon preokreta Međimurje ispustilo prednost i vraća se s bodom iz Zagreba

I drugu utakmicu za redom Međimurje je remiziralo, u utakmici s puno pogrešaka i dosta šansi, s gostovanja u Zagrebu kod Hrvatskog Dragovoljca odnosi bod.

Već u 2. minuti šok za igrače Međimurja kada Babin, nakon greške domaće obrane na visini kaznenog prostora, pogađa desni donji kut Koprićeva gola. Gotovo dvadeset minuta trebalo je  Kristićevim igračima da se priberu i počinju igrati. U drugom dijelu prvog poluvremena čakovčani preuzimaju kontrolu, stvaraju nekoliko izrazitih prigoda i prijete preko Ivančića, Čikvara i Šimičića. Zasluženo izjednačenje stiže u 29.minuti kada nakon ubačaja Hlišća iz kornera lijepi gol glavom postiže kapetan Ivan Novoselec. Četiri minute kasnije zicer Čikvara čiji udarac s nekoliko metara brani domaći vratar Šubarić. Preokret u prvom dijelu desio se u 40. minuti prekrasnim golom iz voleja Šimičića nakon centaršuta Brckovića.

Nažalost nakon postignutog pogotka zbog ozljede zadnje lože Šimičić napušta igru, a mijenja ga Vidović. Iako je Međimurje i u nastavku prijetilo, drukčije je kada je u igri Stjepan Šimičić kojeg moraju čuvati najmanje dvojica igrača, čime otvara prostor svojim suigračima, a i najbolji je strijelac čakovčana.

Isto kao i u prvi, Međimurje je loše ušlo i u drugi dio utakmice, kada Hrvatski Dragovoljac nakon dvije prigode dolazi do izjednačenja.

U 56. minuti zadnja linija Čakovčana bila je loše postavljena, tako  da je Petković  neometan primio loptu, zaobišao Koprića i poslao loptu u prazan gol.

Ovaj gol pokazao se posljednjim na utakmici, iako su do kraja Brcković i Vidović u izglednim prilikama mogli svojoj momčadi donijeti pobjedu.

Ovim 2:2 rezultatom Međimurje je došlo i do drugog boda. Slijedi u srijedu kup u Petrinji, a u 3. kolu slijedeće subote u Čakovec dolaze Sesvete.

Međimurje: Koprić, Hudećek, Brcković, Novoselec, Hranilović, Hajdinjak, Hlišć N., Ceraj, Čikvar ( 81. Dodlek ), Ivančić ( 60. Patafta ), Šimičić ( 41.Vidović )

Trener : Kristić

( tekst: Miljenko Dovečer  Foto:  Djuka i md)