Nakon dvije uvodne pobjede, Sokole kod kuće šokirala Budućnost

U 3. kolu 2. međimurske lige Skupina B, do sada vodeći Sokol iz Vratišinca doživio je „nezgodu“ na svom igralištu gdje je u subotu poražen od NK Budućnosti iz Miklavca. Pred 200 gledatelja pobjeda u susjedskom derbiju pripala je gostima rezultatom 1:2 nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez zgoditaka.

U izjednačenoj igri ravnopravnih protivnika možemo spomenuti poništeni zgoditak Sokola na intervenciju pomoćnog suca koji je označio zaleđe domaćeg igrača Šafarića. Samo drugo poluvrijeme bilo je puno življe što svjedoče i tri postignuta zgoditka. Sokol tako dolazi u vodstvo nakon centaršuta Bistrovića, a u nastaloj gužvi najbolje se snašao Aleksandar Vincek koji trese protivničku mrežu za 1:0.

Nakon toga umjesto da iskoriste još četiri 100%-tne šanse Vinceka i Šafarića te utakmicu mirno privedu kraju, dozvoljavaju igračima Budućnosti da se saberu i konsolidiraju i potvrde onu staru nogometnu istinu, da momčad koja ne zabije, u pravilu gubi utakmicu. Gosti postaju opasniji, stvaraju šanse od kojih dvije pretvaraju u pogotke i tako šokiraju Sokole.

Izjednačuju nakon prekida koji je izveo Drk, a na odbijenu loptu natrčava David Rok te poravnava rezultat. U 80. minuti u duelu domaćeg Munđara i gostujućeg Tuksara, igrač Budućnosti izlazi kao pobjednik i postavlja konačni rezultat utakmice 1:2.

Sokoli se do kraja susreta ne predaju te u zadnjim minutama svim silama pritišću gol gostiju pa se tako u velikoj prilici našao Nikola Šoltić, no njegov udarac izvanredno brani vratar Budućnosti Magdalenić.

Na kraju dodajmo da su gosti zasluženo pobijedili u utakmici koju je sudio Dumančić dok je delegat bio Đuranec.

Budućnost Miklavec ovim trijumfom popela se na 2. mjesto ljestvice sa sedam bodova koliko ima i vodeće Bratstvo iz Savske Vesi, dok se Sokol nalazi na 4. mjestu sa šest bodova.

(R. Tomanić, foto: Antonio Horvat)