Nakon dva tjedna “pauze“ košarkaši Rudara upisali pobjedu bez borbe!

Posljednja dva vikenda košarkaši Rudara nisu zaigrali niti jednu utakmicu Treće lige košarkaša sjever. Točnije od pobjede protiv Mladosti iz Ivanovca 13. studenog naši su košarkaši pauzirali.

Utakmica protiv Donjeg Kraljevca koja je morala biti igrana 20. studenog odgođena je zbog samoizolacija i korone u momčadi Rudara dok je utakmica od 27. studenog sada u subotu kada je Rudar trebao ugostiti momčad Vinice registrirana s 20:0 za naše košarkaše jer se ekipa Vinice nije pojavila na utakmici.

Zato će ovaj tjedan biti vrlo aktivan za Rudar. Prvo će u četvrtak 02. prosinca biti odigrana zaostala utakmica na gostovanju u Donjem Kraljevcu, derbi dvije momčadi s omjerom od 5 pobjeda i jednog poraza. Nakon toga, u subotu 04. prosinca u Murskom Središću novi derbi u kojem Rudar dočekuje momčad Kotoribe koja je na omjeru 5 pobjeda i dva poraza. Utakmica će se igrati s početkom u 16,30 sati.

Što se ovog 7. kola tiče u kojem je Rudar slavio s 20:0, spomenimo i iznenađenje gdje su prvaci i branitelji naslova, Čakovec Globetka upisali već svoj drugi poraz. Nakon što su iznenađujuće poraženi u Lepoglavi, sada su na domaćem terenu izgubili od Petrijanca.

Rezultati 7. kola: Rudar-Vinica 20:0, Kotoriba-Donji Kraljevec 60:75, Varteks-Mladost Ivanovec 98:73, Čakovec Globetka-Petrijanec 69:79, Međimurje Wildboarsi-Mladost Đurđevac 95:43, Lepoglava-Dubravčan 100:78.

TABLICA

 

Rb.KlubUtakmicePobjedePoraziPostignutoPrimljenoRazlikaBodovi
1.KK MEĐIMURJE VILDBOARSI76161839822013
2.KK KOTORIBA7524764373912
3.KK DONJI KRALJEVEC65146635810811
4.KK RUDAR65138628410211
5.KK PETRIJANEC7434744403411
6.KK VARTEKS7435044713311
7.KK ČAKOVEC  GLOBETKA6424744294510
8.KK MLADOST IVANOVEC7345094822710
9.KK LEPOGLAVA7344914771410
10.KK DUBRAVČAN615385457-727
11.KK MLADOST ĐURĐEVAC707350623-2737
12.KK VINICA707237514-2777

Parovi 8. kola (04. prosinca): Vinica-Dubravčan, Mladost Đurđevac-Lepoglava, Petrijanec-Međimurje Wildboarsi, Mladost Ivanovec-Čakovec Globetka, Donji Kraljevec-Varteks, Rudar-Kotoriba.

(Teo Cilar, foto: arhiva Muralista)