Mura iz Hlapičine ne posustaje, upisana nova tri boda za ostanak na vrhu ljestvice

Mura iz Hlapičine prigrabila je vrh prvenstvene ljestvice 2. ML skupine „B“ i ne posustaje. Ovog vikenda u nedjelju 15.04. na svom igralištu ugostili su ekipu Slobode iz Mihovljana. Vidjelo se u prvom dijelu tog susreta da biti lider na prvenstvenoj ljestvici nije baš lako. Odlično su igrači Slobode agresivnom igrom parirali domaćinu kod kojih se ipak osjetio grč i nervoza.

To koriste gostujući igrači te u 21. minuti utakmice zgoditkom Filipa Sanjkovića dolaze u vodstvo od 0:1. Kada je u 30. minuti zbog udaranja domaćeg igrača u prekidu igre glavom u glavu, isključen gostujući igrač Kristijan Culjak, domaći navijači ponadali su se da je došlo vrijeme njihovih pulena. No domaćini nikako nisu mogli probiti taj gostujući obrambeni zid, što zahvaljujući odličnim intervencijama gostujućeg vratara Magdalenića, što svojoj neefikasnosti.

Vodstvom gostiju od 0:1 završio je prvi dio ovog nadmetanja.

Igrač više bio je velika prednost domaćina u prvom dijelu drugog poluvremena, no rezultat se nije mijenjao. U 70. minuti još jedan šok za domaće navijače, naime zbog udaranja rukom u glavu protivničkog igrača isključen je Marko Jurović.

Nakon toga jako malo šanse davali su domaći navijači svojoj ekipi. No upravo tada dečki Ivana Zobeca, pokazali su karakter i zašto se nalaze na prvom mjestu prvenstvene ljestvice. Ivica Telebuh  najbolji strijelac, a po mnogima i najbolji igrač Mure sa svoja dva zgoditka u 75. i 82. minuti preokreće tijek susreta i Muru vraća u pobjedničke vode.

Kada još u zadnjoj 90. minuti Kristijan Padarić povećava vodstvo domaćina na 3:1, bilo je jasno da ova ekipa Mure zaslužuje sve čestitke i da slavlje domaćih navijača može početi.

Na najljepši mogući način igrači Mure čestitali su svom treneru Ivanu Zobecu – Vanču njegov dan, pa mu i mi u ime portala Muralist, iako s malim zakašnjenjem, želimo sve najbolje kako na životnom tako i sportskom planu.

Mura iz Hlapičine još jednom je dokazala kako se u  tišini, bez velike pompe mogu ostvarivati lijepi rezultati. Nadajmo se da će i do kraja prvenstva uspjeti zadržati tu lijepu nisku uspjeha.