Međunarodna Extra liga – težak poraz košarkašica Radosti od Pomurja

U 8.kolu Extra lige košarkašice Radosti gostovale  su u Murskoj Soboti gdje su se u susjedskom derbiju sučelile s iskusnijom ekipom Pomurja.

Domaće košarkašice odlučnije su krenule u susret, sa više želje za uspjehom u odnosu na Čakovčanke. Agresivnom igrom u obrani i kombinatornom u napadu brzo su povele, pojačavale ritam i već u prvoj četvrtini imaju prednost od četrnaest koševa. Kako je igra odmicala tako je i rasla prednost domaćih igračica i na poluvrijeme se odlazi s 46:22.

Košarkašice Radosti nisu našle odgovor na takvu igru Pomurja i na kraju su visoko poražene 83:43.

Osim standardno učinkovite Laure Bašek koja je postigla 18 koševa ostale suigračice nisu je pratile. Domaća ekipa nema neke izrazite pojedinke, ali imaju više ujednačenih košarkašica i kao što smo rekli igraju bolje obranu.

Nakon osmog kola Radost se s dvije pobjede nalazi na osmom mjestu. U slijedećem kolu u lokalnom susjedskom derbiju dočekuju varaždinski Vindi. Utakmica je na rasporedu u subotu 16.prosinca  u dvorani II osnovne škole Čakovec.

(Miljenko Dovečer, foto Tin Tomanić, arhiva)