NK MLADOST KOMET -NK RUDAR     1 :1   (1:0)

MLADOST KOMET : Farkaš , Habuš , Bukal D.(78.Gorupić), Bukal N. , Balent (30. Vuk D.) ,Đurec , Vuk A.(Hladnik) ,Murković , Tišljarić , Jambrović ,Caban pričuve : Grabant , Božek , Halić , Gorupić , Hladnik ;Vuk D. Trener : Šestan Tomica

RUDAR : M.Rajf , Levačić (89.Liklin) , Šprajc , Vuri , Vurušić( 89.Novak A.) D.Šoltić  , F.Novak ,  Čalopa (82. Radiković)N.Šoltić , Berdin , M.Šoltić pričuve : R.Rajf , Šardi , A.Novak , Knežević , Liklin ,Podgorelec , Radiković trener : Goran Vincetić

Suci: Dario  Srnec , Davor Šupljika , Saša Mihalić, delegat : Peček Dejan

strijelci : 1: 0  44. Habuš  1: 1 75. D.Šoltić

gledatelja 200

Pravi međimurski derbi odigran je u Prelogu između Mladosti  i Rudara, ne možda toliko kvalitetom koliko ispunjavanjem taktičkih zamisli trenera. Bila je to inače dosta izjednačena utakmica sa  ne baš previše prilika u kojoj su  Rudarovci  za nijansu ipak bili kvalitetniji. Igralo se  čvrsto sa jedne i sa druge strane , ali bez grubljih startova .

U 40. minuti utakmice nije sviran očiti jedanaesterac u korist  Rudara kada Caban sa zadnje strane uklizava i ruši M. Šoltića. Neuvjerljivi sudac Srnec nije to okarakterizirao kao prekršaj , a pojedinim sudačkim odlukama nisu se proslavili ni njegovi pomoćnici Šupljika i Mihalić.

Sumnjivi korner dosuđen u 44. minuti domaćini pretvaraju u zgoditak za 1 : 0 preko Ivana  Habuša te se tim rezultatom odlazi na odmor.

Očito da je trener Vincetić u poluvremenu dobrim savjetima pokrenuo ekipu Rudara koja u drugo poluvrijeme ulazi puno organiziranije i sa puno više želje za postizanjem zgoditka. Taj konstantni pritisak isplatio se u 75. minuti kada Dario Šoltić pogađa mrežu domaćina i izjednačava rezulta na 1 :1. To kao da je zadovoljilo Rudarovce te ponovo prepuštaju laganu inicijativu domaćinu , ali bez nekih izglednijih prilika do kraja utakmice. Na kraju najrealniji rezultat za jednu i drugu ekipu.