Međimurski derbiji pripali Poletu i Nedelišću – komentar 8. kola 4. NL ČK-VŽ

U velikom tradicionalnom susjedskom derbiju odigranom u Svetom Martinu na Muri po lijepom i sunčanom vremenu okupilo se preko 600 gledatelja.

Domaći Polet ostao je i nakon 8. kola lider, a gostu iz Murskog Središća Rudaru nanio je prvi poraz. Rudar je u utakmicu ušao oslabljen bez Novaka i Goričanca, dok je domaćin bio u kompletnom sastavu. U jednoj fer i korektnoj igri domaćin je poveo golom najboljeg strijelca lige Tomislava Medveda u 30. minuti. Bolju igru i premoć neporaženi Polet okrunio je u 59. minuti golom iskusnog Alena Hercega za konačnih 2:0 i tako zadržao prvu poziciju na ljestvici, dok je Rudar na 5. mjestu i još uvijek ima najbolju obranu lige sa svega četiri primljena gola.

U drugom lokalnom derbiju Nedelišće je dočekalo Pušćine pred 300 gledatelja i uvjerljivo pobijedilo 4:0.

Domaćin je angažirano ušao u utakmicu i poveo već u 17. minuti golom mladog šesnaestogodišnjeg Petrovečkog kojemu je ovo prvi pogodak u seniorskom dresu. Prednost je uvećana u 35. minuti kada na asistenciju Filipovića zabija Nemet. Već početkom drugog dijela utakmica je riješena kada u 53. minuti Filipović povećava na nedostižnih 3:0. Konačnih 4:0 djelo je Vizingera koji se u strijelce upisao u 68. minuti. Ovom pobjedom Nedelišće je na samo bod do vodećeg Poleta, dok je Pušćine posljednje na tablici sa svega četiri boda.

Sloboda iz Slakovca gostovala je u Kućanu Donjem kod Zelengaja i vratila se s bodom,a mogla je uzeti i sva tri.Slakovčani su dva puta vodili,ali ih je domaćin stigao.

Već u 5. minuti Fegeš je dobio loptu u šesnaestercu domaćina i rutinski pospremio u mrežu za 0:1. Zelengaj je poravnao lijepim golom Soldateka, jakim šutom s oko osamnaest metara pogodio je u desni kut vratara Tkalčeca. U drugom dijelu ponovo gosti dolaze u vodstvo 1:2. Vrbanec se lijepo probio po desnoj strani,odlučio se na šut s nekih dvadesetak metara i zabio za vodstvo svoje ekipe. Zelengaj je spretno došao do izjednačenja. Nakon kornera lopta je pogodila u ruku nekog od domaćih igrača i sudac Tomičić je pokazao na bijelu točku. Precizan iz kaznenog udarca u 72. minuti bio je Hudoletnjak. Nekoliko minuta kasnije pobunili su se gosti što nije i za njih dosuđen kazneni udarac i tako utakmica završava podjelom bodova 2:2.

U preostalih pet utakmica 4 HNL Čakovec-Varaždin odigranim u nedjelju gosti su bili bolji u tri ogleda.

U trećem međimurskom derbiju u ovom kolu odigranom u nedjeljnoj matineji gledatelji su vidjeli čak 8 golova.

Čakovečka  Sloga doživjela je poraz od Međimurca iz Dunjkovec-Pretetinca 3:5.

Domaćini prvi dolaze u vodstvo od 1:0 golom Fučka. Do kraja poluvremena gosti uspijevaju izjednačiti u 42. minuti zaslugom Kopjara. U drugom dijelu potpuni preokret kada Međimurec za nepunih dvadesetak minuta postiže tri nedostižna gola. Prva dva gola za 1:2 i 1:3 djelo su Japanca Yokoyame, a u 69.minuti Treska postiže zgoditak za visokih 1:4. U 75. minuti Sloga golom Bakse smanjuje na 2:4,da bi Zadravec u 85. ponovo doveo svoju ekipu na tri razlike.Poraz je ublažio u 89.minuti Fučko svojim drugim golom za konačnih 3:5.

Nedeljanec jako oscilira ove sezone  i nikako da dođe u formu.Ovaj put izgubili su kod kuće od gostiju iz Preloga u jednoj  čvrstoj prvenstvenoj utakmici.

Imali su šanse dva puta vodili i na kraju izgubili 2:3. Prvi su došli u vodstvo u 30. minuti golom Gredelja, a gosti poravnavaju u 38. minuti zgoditkom Radikovića. U drugom dijelu već u 52. minuti Glavaš ponovo dovodi svoju ekipu u vodstvo. Uporni gosti vraćaju se u igru golom iskusnog Balenta u 65. minuti, a slavlje i zasluženu pobjedu Mladost Kometu donosi mladi Vuk u 84.minuti.

Smjena trenera Kanešića za sada nije urodila plodom i ekipa Novog Marofa doživjela je novi poraz.

Kod kuće su poraženi 0:3 od Podravine iz Ludbrega i nalaze se s pet bodova na pretposljednjem mjestu. Stabilna momčad provjerenog trenera Velimira Šikića hat-trickom najboljeg igrača i strijelca Renata Sakača došla je ovom pobjedom do 19 bodova i samo ih bod dijeli od vodećeg Poleta.

Dvije uvjerljive pobjede priredili su novaci u ligi Bednja i Dinamo koji se nalaze u gornjem dijelu tablice.

Dinamo je domaćom pobjedom 3:0 protiv Jalžabeta došao na visoko četvrto mjesto , na samo dva boda do lidera Poleta i jedina su neporažena momčad uz Polet nakon odigranih 8. kola.

Taj plasman zaslužni su naravno svi u klubu, a najveći obol daju mladi uspješni trener Nikola Goričanec kao i najbolji igrač i najbolji strijelac prekaljeni Stjepan Krznar. S nedjeljna tri gola Krznar se na ljestvici strijelaca sa 12 golova poravnao s Medvedom. Koliko je Krznar učinkovit moramo spomenuti da su njegovi suigrači postigli zajedno ostala četiri gola za Dinamo iz Domašinca.

Drugi novak u ligi nakon početnog peha ulazi u formu i nanizao je tri uzastopne pobjede.

Nova žrtva u Beletincu bila je ekipa Plitvice iz Gojanca koja je dobila petardu.Puškadija je bio uspješan dva puta ,a jednom su se u strijelce upisali Kulji, Klopotan i Lučić. Ovom pobjedom Bednja je skupila 12 bodova i nalazi se na visokom šestom mjestu.

4. HNL Čakovec-Varaždin, 8.kolo

Subota 7.listopada : Polet-Rudar 2:0, Nedelišće-Pušćine 4:0, Zelengaj-Sloboda 2:2

Nedjelja,8.listopada : Sloga-Međimurec 3:5, Dinamo-Jalžabet 3:0, Bednja-Plitvica 5:0,

Novi Marof-Podravina 1:3, Nedeljanec-Mladost Komet 2:3