MEĐIMURJU MEMORIJAL “MIRELA ŠTEFE 2013”

Odigran je finalni susret tradicionalnog košarkaškog turnira u organizaciji KK “Rudar Cimper“ koji od ove godine nosi naziv Memorijal “Mirela Štefe 2013“. Finalni susret igrali su ljuti gradski rivali, Međimurje i Čakovec, a nakon čak dva produžetka slavilo je Međimurje rezultatom 104:98 (19:19, 22:14, 25:21, 14:26, 12:12, 12:6).

Treće je mjesto pripalo Vindiji iz Varaždina koja je bila bolja od Ivančice rezultatom 59:53

Košarkaši Rudar Cimpera zauzeli su peto mjesto. Oni su nakon poraza od Vindije iz Varaždina prvog dana turnira, odigrali jako dobro protiv puno snažnijeg Čakovca, prošlogodišnjeg prvaka lige i upisali poraz rezultatom 86:79.  U susretu za peto mjesto bili su bolji od Pule 1981 s 77:69.

Rudar Cimper-Čakovec 79:86

Rudar Cimper:  Varga 24, Dodlek 17, Radiković 13, Vinko Novak 12, Bedi 8, Perčić 3, Brodar 2, Korbelj, Lesar.

Iako nekompletan i bez centra u momčadi, Rudar Cimper pružio je odličan otpor favoriziranom Čakovcu koji je pojačan prvoligaškim centrom Kolovratom. Baš je to činilo najviše problema za Rudar Cimper koji nije imao visinu u reketu, ali i taj bi problem trebao biti riješen do sljedećeg vikenda kada počinje prvenstvo.

Prvo poluvrijeme gledali smo izjednačenu utakmicu, a u drugom je Čakovec vodio između 10 i 15 poena razlike, ali su igrači Rudar Cimpera pred sam kraj stigli na pet poena zaostatka, bliže nisu mogli. Bez obzira na poraz, vidjeli smo jako dobru igru za razliku od dan prije protiv Varaždina.

Prema viđenom, Rudar Cimper trebati će pojačanje na centarskoj poziciji jer će 205 cm visoki David Bogdan zbog ozljede i operacije leđa zaigrati tek u drugom dijelu sezone. Kada tu pridodamo i odličnog šutera Nikolu Hrkača dok uđe u ritam treninga, gledati ćemo dobru košarku ove sezone u M. Središću.

Rudar Cimper-Pula 1981 77:69 (19:23, 16:17, 22:9, 20:20)

Rudar Cimper: Varga 23, Bedi 17, Dodlek 17, Radiković 6, Perčić 6, Vinko Novak 5, Sobočan 3, Lesar, Brodar.

Utakmica  u 10 ujutro nije odgovarala niti jednom sastavu jer trebalo se probuditi “prerano“ nakon subotnjeg izlaska. To se najbolje vidjelo u prvom poluvremenu kada su obje momčadi izgubile dosta lopti i promašivale zicere. Pula 1981 je na poluvremenu imala pet poena prednosti. Drugo poluvrijeme igrači Rudar Cimpera su se na vrijeme razbudili i odigrali odlično, posebno u zonskoj obrani 1-2-2 na koju gosti iz Pule nisu imali odgovora. Treću četvrtinu tako je Rudar Cimper dobio s visokih 22:9, a u posljednjoj je stečenu prednost uspješno zadržavao i na kraju zasluženo slavio s 77:69.  (tekst Teo Cilar, foto Tin Tomannić)