Međimurje bolje od Rudara u 1/8 Finala Kupa MNS-a

U prvoj utakmici 1/8 finala Kupa Međimurskog nogometnog saveza Međimurje je zasluženo u Murskom Središću pobijedilo ekipu Rudara s 0:4.
Uvjerljiv rezultat na kraju utakmice nekome tko nije bio ne utakmici reći će da je Međimurje do pobjede došlo lako. No sam tijek utakmice nije to pokazivao.
Sve do 66. minute, kada gosti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca kojeg je sigurno izveo Dominik Glavina  dolaze u vodstvo od 0:1 , Rudar se dosta ravnopravno nosio s gostujućom ekipom. Imali su dvije prigode gosti u prvom dijelu u 28. i 36. minuti preko Brune Čove no njegovi udarci prolaze pokraj gola mladog Rudarovog vratara Kodbe. Bez zgoditaka završava prvi dio utakmice.
U drugi dio gosti ulaze puno bolje te u 46. i 47. minuti stvaraju prigode, no Kodba odličnim intervencijama čuva svoja vrata.
Rudar cijelo vrijeme bez nekih izrazitih prigoda, ali drži neriješen rezultat i nadu za pobjedu. U 65. minuti dolazi do jedne sporne situacije kada pomoćni sudac Dragutin Novak podiže zastavicu označavajući nedozvoljenu poziciju Silvija Radikovića u izglednoj poziciji za postizanje zgoditka, što je izazvalo veliko negodovanje domaćih navijača. Gosti brzo izvode brzu kontru, Borna Belaj u kaznenom prostoru ruši gostujućeg igrača za već opisani kazneni udarac.
Nakon toga kao da su igrači Rudara odustali od daljnje igre što koriste gosti i u 76., 82., i 84. minuti preko Hlišća, Marka Čove i Rališa postižu tri zgoditka za 0:4 i prolaz u četvrtfinale Kupa MNS-a.
1/8 Finala Kupa MNS 21/22, Mursko Središće, Igralište Šuderka
RUDAR- MEĐIMURJE 0:4(0:0)
Suci: Dario Srnec, Tomislav Čurila, Dragutin Novak delegat: Dragutin Vuk
Strijelci: 0:1 66′ Dominik Glavina (KU), 0:2 76′ Hlišć, 0:3 82′ Marko Čovo, 0:4 84′ Rališ
RUDAR: Kodba, Antolović, Zeljko, Belaj(82′ Petković), Škvorc, Vaš, Koščak(58′ Vurušić), Radiković(70′ Mikulić), Vinko, Nedeljko(70′ Zrna), Petrinec(82′ Liklin) pričuve: Srpak, Liklin, Vurušić, Mikulić, Petković, Zrna trener: Andrija Balajić
MEĐIMURJE: Jesenović, Hlišć, Ratajec(62′ Do. Glavina), Zanjko(84’Marđetko),Ivančić(62′ Rališ), Branilović, Jakupak, B. Čovo, M. Čovo( 84′ Panić Levak), Mihoković( 70′ Mendelski), De. Glavina pričuve: Kirić, Marđetko, Panić Levak, Marić, Do. Glavina, Rališ, Mendelski trener: Nikola Goričanec