Međimurac Filip Goričanec i ekipa treći put svjetski prvaci u rukometu na pijesku

Hrvatska muška seniorska reprezentacija u rukometu na pijesku osvojila je naslov svjetskog prvaka u Grčkoj na SP u Heraklionu. U finalnoj utakmici Hrvatska je pobijedila Dansku rezultatom 2-0 (24-22, 21-18) u setovima i tako osigurala treći naslov svjetskih prvaka i 30. medalju za bogatu kolekciju hrvatskog rukometa na pijesku.

U šest dana natjecanja devet odigranih utakmica i devet pobjeda! Lucian Bura proglašen je najboljim desnim krilom te najboljim strijelcem prvenstva. Finale ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva bila je repriza prošlogodišnjeg finala na Europskom prvenstvu, ovaj put s pobjedom Hrvatske. Imenom i prezimenom, ovo su Hrvati – svjetski prvaci u rukometu na pijesku: 1. BORNA KOLIĆ 2. DOMINIK MARKOVIĆ 3. VALENTINO VALENTAKOVIĆ 4. IVAN JURIĆ 5. JOSIP LEKO 6. LUCIAN BURA 7. IVAN DUMENČIĆ 8. JOSIP DUKES 9. NIKOLA FINEK 10. FILIP GORIČANEC.

Međimurje čestita Filipu Goričancu iz Šenkovca, kolegama igračima i stručnom stožeru na ovom iznimnom postignuću!

[Izvor: Portal Novi List i HRS]