MATIJA TRSTENJAK I TIMOTEJ KOCEN IZ MURE AVANTURE DRŽAVNI PRVACI U BRDSKOM BICIKLIZMU

Biciklistička disciplina XCO ( eng. cross-country) je olimpijska disciplina u brdskom biciklizmu (MTB) a vozi se kružnom šumskom stazom, koja je isprekidana prirodnim i umjetnim preprekama skokovima, brzim spustevima i fizički napornim usponima.  Radi svoje težine i atraktivnosti uvrštena je na Olimpijske Igre u Atlanti 1996 godine.  U biciklističkom klubu Mura Avantura iz Svetog Martina na Muri XCO je primarna disciplina što se pokazalo na nacionalnom XCO prvenstvu  koje se vozilo 20.7.2014. u Crikvenici u organizaciji tamošnjeg kluba BK „Crikvenica“. U najmlađim kategorijama Matija Trstenjak postao je državni prvak do 13 godina dok je Lovro Posel zauzeo peto mjesto.  Timotej Kocen ponovio je prošlogodišnji uspjeh i ponovno postao državni prvak,  ovaj puta u kategoriji do 14 godina dok je u istoj kategoriji Stjepan Hunjak osvojio brončano odličje. U kategoriji djevojčica do 14 godina Ida Trstenjak osvojila je peto mjesto. U kategoriji dječaka do 15 godina Nikola Vinko osvojio je brončanu medalju dok je Eric Taradi bio šesti.  Trener biciklističkog kluba Mura Avantura Branimir Štimec, prof. izuzetno je ponosan na osvojene medalje Škole biciklizma jer one proizlaze iz dječjeg biciklističkog kampa koji je i ove godine okupio najmlađe bicikliste koji će već slijedeće godine osvajati nove medalje za Muru Avanturu.  Da se u osvajanju medalja nadmaši prošlogodišnji uspjeh (4 medalje)  pobrinuli su se stariji članovi kluba pa je tako u kategoriji Sport  Ivan Ružman osvojio brončanu medalju i time povisio ljestvicu na 5 medalja s nacionalnog prvenstva. Od ostalih članova Antonio Mišić u kategoriji kadet osvojio je izvrsno četvrto mjesto, Alen Novak u kategoriji Sport 13 mjesto a Velimir Čonkaš u kategoriji Elite osmo mjesto. Ovom pobjedom Timoteja Kocena izbornik hrvatske XCO reprezentacije Okmanžić najavio je mogućnost njegovog nastupa za Hrvatsku XCO reprezentaciju do 15 godina, time se polako i sigurno stvara put prema najprestižnijim svjetskim utrkama kao jednom od glavnih ciljeva kluba. Nakon nastupa kluba širom Hrvatske, Slovenije i Austrije slijedi vrhunac sezone za domaće vozače na domaćoj XCO stazi HALICANUM trophy koja će se održati 02.08.2014. na stazi u toplica Sveti Martina na Muri.