MARKO BEDI VODIO KK RUDAR DO POBJEDE U KOTORIBI

Košarkaši Rudara došli su do teško izborene pobjede na gostovanju kod posljednje Kotoribe. Jedina momčad bez pobjede u ovoj sezoni pružala je odličan otpor našim košarkašima, a susret je odlučen u posljednjoj četvrtini.

Kotoriba-Rudar 66:72 (15:24, 20:9, 17:17, 14:22)

Kotoriba: Balog F. 5, Klipić Ka. 8, Habuš V. 11, Miser D. Sušec T. 1, Matotek A. 6, Klipić Kr. 14, Lisjak I. 6, Munka G. 15, Fuš H. Ujlaki N.

Rudar: Varga A. 15, Brodar N. Rošić Novak J. 7, Bedi Mi. Sobočan Lo. 9, Bedi Ma. 34, Gonc B. Dodlek S. 6, Vrbanić K. Dobranić I. 1.

Rudar je u Kotoribu otputovao oslabljen, bez prvog strijelca Tomislava Radikovića, Tomislava Perčića i Luciana Sobočana. Nije bilo niti trenera Saše Repalusta pa je utakmicu vodio Branko Damjanović. Sobočan je bio odsutan zbog ozljede, a ostali zbog privatnih razloga.

01a

Naši su košarkaši odigrali vrlo dobru prvu četvrtinu u kojoj su napravili osam koševa razlike. Kotoriba je uzvratila u drugoj četvrtini koju je dobila s 20:9 za plus dva na poluvremenu. Bio je to najgori period igre kod naših košarkaša. Tokom treće četvrtine, momčadi su se konstantno izmjenjivale u vodstvu, a razlika uoči posljednjih deset minuta bila je jednaka kao i na poluvremenu, minus dva.

Košarkaši Rudara došli su do vodstva 64:68 par minuta do kraja susreta, a na ruku su im išla i četiri promašena slobodna bacanja i jedan zicer domaćina. Ključne koševe koji su donijeli pobjedu Rudaru postigli su maestralni Marko Bedi i Alen Varga.

Bedi je odigrao utakmicu karijere što se seniorske košarke tiče, a ubacio je 34 poena što je bio najviši broj koševa jednog igrača u 19. kolu! Varga je bio vrlo dobar s 15 koševa, a Lovro Sobočan je ubacio devet. Saša Dodlek u ovom susretu nije puno zabio, šest poena, ali je zato uhvatio 15-ak skokova i imao oko 6-7 blokada.

Rudaru sada dolazi opasna Vindija iz Varaždina (subota 25. ožujka u 18 sati) koja se nalazi jedno mjesto iznad naših košarkaša s pobjedom više. U prvom dijelu prvenstva, Rudar je tijesno slavio u Varaždinu. Velika borba za peto mjesto je u tijeku, stoga iz kluba pozivaju sve da dođu dati podršku našoj mladoj i talentiranoj ekipi!

Ostali rezultati 19. kola: Čakovec Globetka-Petrijanec 111:57, Vindija-Dubravčan 70:66, Lepoglava-Vinica 98:48, Donji Kraljevec-Prelog (igra se u utorak 21.03.), Nedelišće-Grafičar II odgođeno.