MARIJANA MUTAK I USR „SPORT ZA SVE“ NAJBOLJI SPORTAŠI U 2016. GODINI

U četvrtak 29.12.2016. godine Grad Mursko Središće dodijelio je godišnje nagrade sportašima u kategoriji sportaš-pojedinac i kategoriji momčad godine. Svečanost se održala u prostorijama multimedijalne dvorane u sklopu Centra za kulturu na kojoj je gradonačelnik Dražen Srpak uručio nagrade i priznanja najboljim gradskim sportašima u 2016. godini.

01

Nakon toga održan je prijem za klubove, udruge i pojedince koji su ostvarili izvanredne rezultate te svojim radom promicali ugled Grada Mursko Središće. Prijem je također održan i za predstavnike medija, a mi u nastavku donosimo pregled najboljih sportaša, klubova, udruga i pojedinaca koji su primili gradska priznanja.

(R. Tomanić, foto A. Jurak)

02

Najsportašica godine MARIJANA MUTAK

Nagrada se dodjeljuje za izvanredne uspjehe na ribolovnim

svjetskim i hrvatskim nacionalnim takmičenjima:

˜ 2. mjesto na prvenstvu Hrvatske 2016. u kategoriji mladež U-20

̴ reprezezentativka Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Portugalu u kategoriji mladež U-18

̴ 2. mjesto na Festivalu sportske rekreacije u Mačkovcu

̴ 11 puta osvojeno 1. mjesto na Hrvatskom festivalu sportske rekreacije u Vukovaru

̴ na 21 Međimurskom festivalu sportske rekreacije plasirane među prva tri mjesta

04

Klubovi, udruge i pojedinci

1. 1. Na 15. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića, Martin Vuri osvojio je zlatnu medalju u skoku u dalju, Antun Srša, Noa Varga, Danijel Viktor Čeki, David Jambrošić osvojili su zlatnu medalju u štafeti.
  1. 2. Članovi ŠRD“Mura“ Mursko Središće osvojili su na 2. Hrvatskoj ligi sjever i 2. Međimurskoj ligi zapad 3. Mjesto, Marijana Mutak na prvenstvu Hrvatske – mladež U-20 osvojila je 2. mjesto, na finalu KUP-a Hrvatske Iva Jagec 1. mjesto, Mirela Mutak 2. mjesto, ekipa juniorki osvojile su 1. mjesto. Antun Rihtarec u 2. Međimurskoj ligi zapad u pojedinačnom plasmanu osvojio je 2. mjesto.
  1. 3. Pionirska ekipa NK „Plavi“ Peklenica u sezoni 2015./2016. Osvojila je 1. mjesto u županijskoj nogometnoj ligi u skupini A, te 1. mjesto na završnom turniru svih skupina u pionirskoj kategoriji.
  1. 4. Seniorska ekipa NK „Rudar“ Mursko Središće u sezoni 2015./2016. Osvojila je 2. mjesto u Međužupanijskoj ligi Varaždin-Čakovec. Ekipa kategorije U – 10 u sezoni 2015./2016. U 1. Hrvatskoj nogometnoj ligi – regija Sjever zauzela je 2. mjesto, te druga ekipa U – 10 u Županijskoj nogometnoj ligi za limače u skupini B zauzela 2. mjesto.
  1. 5. Udruga mažoretkinja Mursko Sredipče na državnom prvenstvu u Cavtatu osvojile su 2 srebrne medalje i to u kategorijama zastava i Pomponi, na međunarodnim turnirima 1 zlatko, dva srebra i dvije bronce. Zlato je osvojila Eva Varga, srebra su osvojile Nera Hranilović i Rahela Novinić, te broncu Taša Goričanec.
  1. 6. Na županijskom natjecanju u boćanju 3. mjesto osvojile su Podgorelec Dragica i Rihtarec Đurđica, članice udruge USR „Sport za sve“. Ekipa Mursko Središće 1 udruge USR „Sport za sve“ na 21. Međimurskom festivalu sportske rekreacije žena u Mačkovcu osvojile su 2. mjesto, te na 21. Hrvatskom festivalu sportskerekreacije žena u Vukovaru osvojile su 1. mjesto. U sastavu ekipe 1 Mursko Središće bile su: Biserka Kozar, Marina Rajf, Natalija Brodar, Suzana Liklin, Verica Trupković, Nadica Trstenjak, Irma Brodar, Darinka Krklec, Sanja Jambrešić Trstenjak, Anica Varga.
  1. 7. Članica Društva žena Hlapičina Marija Rajf osvojila je 2. mjesto na manifestaciji „Bakini kolači“ u kategoriji najbolji izvorni kolač.
  1. 8. Limačice Atletskoga kluba Mursko Središće osvojile su 1.mjesto na državnom prvenstvu u štafetama. U štafeti su sudjelovale Lea Marodi, Rebeka Novinić, Tena Kerovec i Tena Marodi. Tena Marodi na državnom prvenstvu u višebojima osvojila je 3. mjesto.
  1. 9. Učenici Osnovne škole Mursko Središće u školskoj godini 2015./2016. postigli su izvrsne rezultate na natjecanjima u niz različitih kategorija i to;
  1. 1. . Rea Filipović 3. mjesto na županijskom natjecanju iz njemačkog jezika. Mentor profesor Luka             Mošmondor
  1. 2. . Na županijskom natjecanju INFOKUP 2016. Algoritmi učenici 6., 7. i 8. razreda osvojili su sljedeća mjesta:

– Lovro Žganec 1. mjesto – 6. razred

– Leo Lisjak 2. mjesto – 6. razred

– Kevin Nedeljko 2. mjesto – 7. razred

– Silvio Novak 3. mjesto – 7. razred

– Ervin Nedeljko 1. mjesto – 8. Razred

– mentor: profesor Nenad Hajdinjak

1. 3. Patrik Veren 1. mjesto na županijskom natjecanju mladih tehničara – elektronika. Mentor profesor Sanjin Tomšić
  1. 4. Bilas Šimun 3. mjesto na županijskom natjecanju mladih tehničara – robotika. Mentor profesor Sanjin Tomšić
  1. 5. Lea Galinec 3. mjesto na županijskom natjecanju iz teničke kulture (orijentacija i komunikacija). Mentori Jelena Tuksar i Vladimir Vinko
  1. 6. Na županijskom natjecanju učenici ŠŠD Kondor osvojili su sljedeća mjesta:

– 7./8. Razredi – 1. mjesto u krosu. Natjecali su se. Kevin Nedeljo, Dino Murković i Ivan Rožman.

– 5./6. Razredi – 1. mjesto ekipno u krosu. Natjecatelji: Fran Vranić, Fran Antolović, Erik Kukulić, Leo Lisjak. Trenerica: profesorica Milena Bogdanović.

– 5./6. Razredi (cure i dečki) – 1. Mjesto ekipno u atletici. Natjecatelji: Marodi Lea i Tea, Jambrešić Nika, Jambrešić Anja, Zadravec Anja, Novak Marinela, Tuksar Melani, Hranilović Iva i Pokrivač Kneja, Niko Kodba, Karlo Bogdan, Fran Vranić,  Fran Antolović, Erik Kukulić, Lovro Zadravec, Urban Pokrivač, Borna Filipović,                  Martinjaš Antonio, Lisjak Marko. Trenerica: profesorica Milena Bogdanović

– 5./6. Razredi – 1. mjesto na županijskom natjecanju u futsalu, te 3. mjesto na                              državnom netjecanju. Natjecatelji: Lovro Zadravec, Niko Kodba, Urban Pokrivač, Erik Kukulić, Nikola Perčić, Antonio Martinjaš, Ivan Žužić, Goran Horvatić, Borna Filipović, Leo Lisjak. Voditelj Dario Varga.

– 7./8. Razredi – 2. mjesto u odbojci. Učenici: Šajnović Noa, Radek Filip, Murković Dino, Rožman Ivan, Rožman Marko, Nedeljko Kevin, Šimon Simon, Sebastian Reene Jepure, Nedeljko Ervin, Urban Pokrivač. Trenerica: profesorica Milena Bogdanović.

– 5./6. Razredi – 3. mjesto u odbojci. Učenici: Urban Pokrivač, Karlo Bogdan, Erik Kukulić, Leo Lisjak, Borna Filipović, Niko Potočnik, Filip Malović, Erik Kraljić,  Niko Kodba, Nikola Perčić, Lovro Zadravec, Fran Antolović. Trenerica: profesorica Milena Bogdanović.

1. 7. Fran Vranić, Katja Posavec i leona Balent sudjelovali su na županijskoj smotri LIDRANO 2016.  U kategorijama dramsko i litararno stvaralaštvo. Mentorica profesorica Sonja Vršić.
  1. 8.Filip Murković i Anja Rob sudjelovali su na županijskoj smotri LIDRANO u kategorijama novinarsko stvaralaštvo, radijske emisije. Mentorica profesorica Srebrenka Puklavec    Trstenjak.