Malonogometni turnir „Rudar 2018“ – donosimo propozicije, raspored i prijavnicu

PROPOZICIJE ‘’RUDAR 2018’’ – U8

1. Turnir će se održati 09.12.2018. u školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Mursko Središće s početkom u 13:30 sati prema dostavljenom rasporedu utakmica.
  1. Kotizacija za nastupanje na turniru iznosi 300,00 kn (40,00€) po ekipi, a za sve igrače i voditelje ekipa osigurana je besplatna hrana i piće.
  1. Pravo nastupa imaju igrači rođeni 01.01.2011. i mlađi.
  1. Prije početka prve utakmice predstavnik kluba dužan je dostaviti zapisničkom stolu spisak igrača sa navedenim datumom rođenja, te broj na leđima koji će igrač nositi tokom cijelog turnira.

U toku turnira, prije početka utakmice, predstavnik bilo koje ekipe može zahtijevati provjeru identiteta, odnosno starosti bilo kojeg igrača na temelju sportske iskaznice, osobne iskaznice, putnog lista ili zdravstvene iskaznice.

Trener ekipe jamči da su svi igrači obavili liječnički pregled unutar zadnjih šest mjeseci te da imaju pravo nastupa.

1. Ekipa na terenu mora imati 6 igrača (5+1), a sastoji se maksimalno od 12 igrača.
  1. Igra se sa loptom veličine 4.
  1. Igra se na igralištu veličine 40x20m na parketu, sa pripadajućim napravama.
  1. Broj izmjena je neograničen, a izmjene su »leteće«.
  1. Kazneni udarac se izvodi sa linije 6 metara.

izvodi rukom, a iz njega se ne može postići pogodak.

1. Igra se po Pravilima MNS-a za uzrast U-8.
  1. Utakmice se igraju 1×12 minuta.
  1. Ekipe nastupaju na vlastitu odgovornost.
  1. Igra vratara – zabranjeno je ispucavanje lopte iz ruke tijekom cijele utakmica bez obzira da li je gol aut ili faza igre. Prilikom gol-auta vratar loptu u igru vraća isključivo rukom i ne smije je izbaciti preko polovice igrališta. U fazi igre ako golman vraća loptu rukom u igru također ju ne smije izbaciti preko polovice, a u

slučaju da igra nogom (kada je lopta na parketu) onda se smatra kao igrač i dozvoljeno je ispucavanje preko polovice igrališta. Vrataru je dopušteno uhvatiti loptu rukama odigranu nogom od strane suigrača.

1. Turnir će se igrati po jednostrukom bod sistemu u grupama. Za pobjedu se dobivaju 3 boda, za neriješeni ishod 1 bod.

Redoslijed na tablici određuje se prema sljedećim kriterijima, poredanima po važnosti:

1. Broj osvojenih bodova
  2. Rezultat međusobnog susreta
  3. Gol-razlika
  4. Više postignutih golova
  5. Izvođenje šesteraca (3 udarca sa linije šest metara)

Nakon grupa igra se polufinale, prolaz u polufinale natjecanja imaju sve prvoplasirane i najbolja drugoplasirana ekipa u skupinama.

Najbolja drugoplasirana ekipa određuje se prema sljedećim kriterijima:

2. Gol-razlika
  3. Više postignutih golova
  4. Izvođenje šesteraca (3 udarca sa linije šest metara)

Ukoliko se dogodi da se prema dostavljenom rasporedu u polufinalu sretnu ekipe koje su bile u istoj skupini u prvom dijelu natjecanja pristupa se ždrijebu koji obavlja organizator turnira javno pred ekipama i sucima utakmice.

Ukoliko utakmica drugog dijela natjecanja završi neriješenim rezultatom, izvode se udarci sa 6 metara (svaka strana po 3 udarca – različiti igrači), a ako je i nakon toga rezultat neriješen, svaka strana određuje pojedinog igrača koji raspucava do konačnog pobjednika.

1. Suci utakmica (suditi će suci MNS Čakovec) mogu primjenjivati slijedeće kazne: Kažnjavati igrače za teže prekršaje kaznama isključenja od 2 minute i isključenjem do kraja utakmice. Isključeni igrači mogu ući u igru i prije isteka vremenske kazne ukoliko je njihova momčad primila pogodak. Ako neka od momčad ima dva isključena igrača i primi pogodak, u igru se može vratiti samo jedan igrač i to onaj kojem je isteklo više kazne. Kazna od 2 minute isključenja može se istom igraču izreći u više navrata shodno težini prekršaja. Kazna isključenja igrača do kraja utakmice (crveni karton) izreći će se igraču zbog težih nesportskih ispada (udaranja igrača, pljuvanja) kao i ponavljanje prekršaja koji spadaju pod isključenja od 2 minute. Nakon isteka od 5 minuta umjesto isključenog igrača (crveni karton) u igru može ući zamjenski igrač. Ukoliko neka momčad ostane s manje od 4 igrača utakmica se prekida i ista momčad automatski gubi utakmicu sa 3:0, odnosno postignutim rezultatom ako je to povoljnije za protivničku momčad.
  1. Sve utakmice igraju se u školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Mursko Središće.

ORGANIZATOR TURNIRA

PROPOZICIJE ‘’RUDAR 2018’’ – U9

1. Pravo nastupa imaju igrači rođeni 01.01.2010. i mlađi.

1. Igra se po Pravilima MNS-a za uzrast U-9.

PROPOZICIJE ‘’RUDAR 2018’’ – U11

1. Turnir će se održati 12.2018. u školskoj sportskoj dvorani Osnovne škole Mursko Središće s početkom u 09:00 sati prema dostavljenom rasporedu utakmica.
  1. Pravo nastupa imaju igrači rođeni 01.2008. i mlađi.

1. Igra se sa loptom veličine
  1. Igra se na igralištu veličine 40x20m na parketu, sa pripadajućim
  1. Kazneni udarac se izvodi sa linije 6
  1. Ubacivanje lopte sa strane se izvodi nogom i lopta mora biti na ili iza linije, dok se udarac sa vrata izvodi rukom, a iz njega se ne može postići
  1. Igra se po Pravilima MNS-a za uzrast U-11.
  1. Utakmice se igraju 1×14
  1. Ekipe nastupaju na vlastitu
  1. Igra vratara – zabranjeno je ispucavanje lopte iz ruke tijekom cijele utakmica bez obzira da li je gol aut ili faza Prilikom gol-auta vratar loptu u igru vraća isključivo rukom i ne smije je izbaciti preko polovice igrališta. U fazi igre ako golman vraća loptu rukom u igru također ju ne smije izbaciti preko polovice, a u slučaju da igra nogom (kada je lopta na parketu) onda se smatra kao igrač i dozvoljeno je ispucavanje preko polovice igrališta. Vrataru nije dopušteno uhvatiti loptu rukama odigranu nogom od strane suigrača.
  1. Turnir će se igrati po jednostrukom bod sistemu u Za pobjedu se dobivaju 3 boda, za neriješeni ishod 1 bod.

Nakon grupa nastavlja se natjecanje po kup sistemu zaključno sa samim finalom.

Prolaz u kup fazu natjecanja imaju sve prvoplasirane i drugoplasirane ekipe u skupinama.

1. Suci utakmica (suditi će suci MNS Čakovec) mogu primjenjivati slijedeće kazne: Kažnjavati igrače za teže prekršaje kaznama isključenja od 2 minute i isključenjem do kraja Isključeni igrači mogu ući u

igru i prije isteka vremenske kazne ukoliko je njihova momčad primila pogodak. Ako neka od momčad ima dva isključena igrača i primi pogodak, u igru se može vratiti samo jedan igrač i to onaj kojem je isteklo više kazne. Kazna od 2 minute isključenja može se istom igraču izreći u više navrata shodno težini prekršaja.

Kazna isključenja igrača do kraja utakmice (crveni karton) izreći će se igraču zbog težih nesportskih ispada (udaranja igrača, pljuvanja) kao i ponavljanje prekršaja koji spadaju pod isključenja od 2 minute. Nakon

isteka od 5 minuta umjesto isključenog igrača (crveni karton) u igru može ući zamjenski igrač. Ukoliko neka momčad ostane s manje od 4 igrača utakmica se prekida i ista momčad automatski gubi utakmicu sa 3:0, odnosno postignutim rezultatom ako je to povoljnije za protivničku momčad.