LOVRO POSEL DRŽAVNI PRVAK DO 13 GODINA NA BRDSKOM PRVENSTVU HRVATSKE

U organizaciji biciklističkog kluba Rijeka iz Rijeke je 24.05.2014. g. vožena je utrka 36. Trofej Učka,

koja je ujedno bila i brdsko prvenstvo Hrvatske. Specifičnost utrke je što se radi o cestovnom usponu na

brdo. Biciklisti Mure Avanture iz Svetog Martina na Muri su ostvarili odlične rezultate i ponovno dobili

novog državnog prvaka. Lovro Posel je u kategoriji do 13 godina ostvario najbolji rezultat i time postao

prvak Hrvatske u vožnji na brdo. Matija Trstenjak je u istoj kategoriji osvojio odlično trede mjesto. U

kategoriji do 14 godina nastupio je Timotej Kocen i utrku završio na drugom mjestu, osvojivši titulu

viceprvaka. Dok je Nikola Vinko u kategoriji do 15 godina osvojio šesto mjesto. Valja spomenuti da su svi

polaznici Škole biciklizma Mure Avanture, koji osim MTB-XC disciplina marljivo treniraju i druge

biciklističke discipline. Odnedavno je polaznicima Škole biciklizma omogudeno treniranje na cestovnim

biciklima zahvaljujudi potpori Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, koje je prepoznalo kvalitetu

škole i u sklopu projekta potpore amaterskom sportu dodijelilo dio sredstava za kupnju četiri vrhunska

cestovna Haibike bicikla. Bicikli su nabavljeni uz podršku naših sponzora tvrtki Huni bike shop, Belovid

interijeri, Auto-optika Varšid, Transporti Mišid, Posel-ZD, Promming i Opdina Sveti Martin na Muri. Bilo

je ovo prvo službeno korištenje klupskih cestovnih bicikala, što je odmah rezultiralo osvajanjem triju

medalja i državnim prvakom! Velike zasluge za ovaj uspjeh također pripadaju i treneru Branimiru Štimecu.

Sedam medalja za članove Mure Avanture u Kupu Hrvatske

Ved idudeg dana, 25.05.2014. g., ekipa predvođena trenerom Štimecom uputila se u Pakrac, gdje se

održavala odgođena utrka MTB Kupa Hrvatske pod nazivom XCO Psunj 2014, u organizaciji tamošnjeg

kluba BK Titan. Ponovno izvrsni najmlađi natjecatelji, kojima ova druga utrka u samo dva dana nije

predstavljala nikakav problem. Naprotiv, dokazali su da mogu izdržati i takav napor. Tako je Matija

Trstenjak utrku za Kup završio kao pobjednik u kategoriji do 13 godina, a odmah iza njega na postolju se

našao i Lovro Posel. U kategoriji dječaka do 14 godina Timotej Kocen je završio na prvom mjestu, a

Stjepan Hunjak kao drugoplasirani. Medalju je osvojio i Nikola Vinko u kategoriji do 15 godina, dok je Eric

Taradi u istoj kategoriji završio na četvrtom mjestu. Na postolju su se popeli Monika Ludaš u kategoriji

žene i Ivan Ružman u kategoriji sport. Oboje su završili utrku kao drugoplasirani. Osim navedenih Mura

Avanturista, na utrci u Pakracu su još nastupili Ida Trstenjak, Alen Novak, Ilija Fabid i Velimir Čonkaš.

Ovim uspjesima dodajmo još podatak da je desetak članova BK Mure Avanture nastupilo u subotu, 24.05.,

na MTB manifestaciji 6. Priločki maraton, u organizaciji BK Prelog.