1:3 (1:0)

SASTAVI:

NAPRIJED : Čonkaš , Mišić , Varga (63. Glavina ) , Sraka , Šimunković , Hižman , Kemec (71. Varga I.) , Martinec , Trstenjak ( 84. Fleten ) Režek , Šupljika pričuve : Glavina , Mihoci , Varga , Belić ,Horvat , Fleten F. , Sačić trener : Dušan Podgorelec

RUDAR : M.Rajf, Levačić , Mihalic (46. D.Šoltić ) , Šprajc , Vuri , Vurušić (88 . Knežević) , Novak ( 90 . Šardi ) , Šoltić N. , Radiković , Berdin , M.Šoltić ( 84.Liklin) pričuve : R.Rajf , Šardi , Knežević , D.Šoltić , Liklin, Čalopa trener : Goran Vinković

strijelci : 1 : 0  16. Režek  1 : 1 69. Čalopa 1 : 2  72. M.Šoltić 1 : 3 82. D. Šoltić

Suci : Dario Srnec , Ivica Felker , Saša Mihalic delegat : Vladimir Vugrinec

gledatelja : 200

Tri jako vrijedna i krvavo zaslužena boda donosi Rudar iz Cirkovljana . Veoma grubi i oštri bili su domaći igrači na današnjoj utakmici , a na ruku im je išao danas neuvjerljivi i nedovoljno hrabri sudac Dario Srnec. Naime domaćin kvalitetom nije mogao parirati Rudaru pa su odlučili to nadoknaditi pretjeranom agresivnošću. Takav  pristup domaćina kao da je uplašio Rudarovce te smo od njihove pas igra vidjeli  vrlo malo ako još tome dodamo da je Rudar u utakmicu krenuo bez D.Šoltića koji je bio cijeli tjedan povrijeđen rezultat prvog dijela utakmice nije mogao biti drugačiji. Imao je na početku u prvih desetak dbije poluprilike preko Vurušića no nije ih iskoristio .

Prvu pravu priliku i udarac na gol domaćin koristi i dolazi u vodstvo od 1 : 0 preko Režeka Vrlo lijep udarac sa vrha šesnaest metara završava u desnom gornjem uglu vratiju M. Rajfa. Poslije vodstva domaćin dobiva krila i pomoću vrlo oštrih startova preuzima inicijativu. Tu moramo istaći zaista veliko nesnalaženje suca Srneca koji nije pravovremeno osujetio takav način igre dodjelom kartona. Bilo je tu puno prilike za dodjelu kartona domaćinu i žutih , a nakon teškog prekršaja na Levačiću i crvenog. Takovo njegovo suđenje na kraju mu se skoro osvetilo od vrlo nekorektnih domaćina koji su na suce na kraju svalili drvlje i kamenje ne uviđajući da cijelo drugo poluvrijeme na gol Rudara nisu uputili ni jedan udarac. Tako ti je to ti njega cvijećem , a on tebe kamenjem.

Dobro da su takvi startovi prošli bez težih ozljeda što se može pripisati samo sreći.

U drugo poluvrijeme Rudar ulazi sa jednom izmjenom umjesto Mihalica ulazi D.Šoltić. Već samim njegovim ulaskom Rudar polako sređuje svoje redove, a ulaskom 59. minuti Luke Čalopa Rudar dobiva na agresivnosti koja mu je dotada manjkala. Rudar  u samo tri minute preokreće rezultat. Prvo Čalopa zabija svoj prvi prvenstveni pogodak za izjednačenje u 69.minuti , a zatim  u 72. minuti M.Šoltić uz malo sreće dovodi Rudar u vodstvo od 1 : 2  , ali sreća prati hrabre .

U  82. minuti D. Šoltić nakon brze kontre dolazi do visine šesnaest metara  te vrlo lijepim udarcem postavlja konačnih 1  : 3. Još jedan veoma važan faktor pripomogao je današnjoj pobjedi Rudara. U drugom dijelu utakmice probudili su se i Rudarovi navijači “Laporniki ” te navijanjem i pjesmom pomogli preokretu . Lijepo je bilo nakon dužeg vremena opet čuti pjesmu Volim ga , volim ga, volim,volim Rudara. Ovom pobjedom Rudar je čvrsto zasjeo na treće mjesto samo bod iza drugoplasirane Slobode iz Slakovca , pa u zadnjem kolu uz pobjedom nad ekipom Novog Marofa i malo sreće  može ovu poludionicu završiti kao drugoplasirana ekipa. No prije svega treba se okrenuti samom sebi i u subotu 29.11. 2014 na svom igralištu na Šuderki osigurati tri boda protiv ekipe Novog Marofa.