Košarkaši Rudara vratili se pobjedama i razbili Grafičar II

Nakon poraza u Donjem Kraljevcu, Rudar se vratio u pobjednički ritam uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Grafičara II iz Ludbrega. Košarkaši Rudara goste su ispratili pobjedom od 29 poena razlike.

Rudar-Grafičar II 80:51 (23:5, 20:9, 23:17, 14:20)

Rudar: Varga A. 25, Brodar N. (cap) 2, Rošić-Novak J. 11, Radiković T. 9, Vinko-Novak A. 3, David M. 4, Dodlek S. 4, Bedi M. 16, Đokić N. 6.

Košarkaši Rudara razbili su Grafičar II s onim što rade najbolje od svih momčadi u ligi nakon prvih sedam kola, obranom. Gosti iz Ludbrega jednostavno se nisu snalazili na agresivnu obranu naših košarkaša iz koje se dolazilo do laganih poena.

Rudar je nakon prve četvrtine primio samo pet koševa i imao visokih plus 18. Niti u drugoj četvrtini Grafičar nije mogao do laganih poena te je i u tom periodu zaustavljen ispod dvocifrenog broja poena, točnije na devet. Utakmica je bila riješena već nakon prvog poluvremena kada je Rudar imao vodstvo 43:14.

Naši košarkaši u drugo poluvrijeme ulaze serijom 5:0 i dolaze do vodstva od 34 poena razlike. Na 4:30 minuta do kraja trećeg perioda Rudar je vodio 60:18, a tek poslije tog vodstva gosti dolaze do daha i do kraja četvrtine rade seriju 13:6 i malo smanjuju zaostatak.

Grafičar II je dobio posljednju dionicu, ali to je bilo dovoljna samo da malo ublaže poraz i spuste razliku na ispod 30 koševa minusa. Alen Varga još je jednom predvodio Rudar s 25 poena, povratnik Marko Bedi ubacio je 16, a kadet Jan Rošić-Novak 11 poena. Rudar je utakmicu odigrao bez Tomislava Perčića i Luciana Sobočana, a u idućem kolu opet je domaćin.

Prvak lige Čakovec Globetka idući je protivnik našim košarkašima. Jedina momčad bez poraza dolazi kao veliki favorit, ali neće naši košarkaši biti bez šansi u ovom susretu.

Ostali rezultati 7. kola: Čakovec Globetka-Donji Kraljevec 85:50, Vinica-Dubravčan 49:70, Lepoglava-Kotoriba 88:68, Nedelišće-Vindija 62:73, Petrijanec slobodan.

Parovi 8. kola: Grafičar II-Petrijanec, Kotoriba-Nedelišće, Dubravčan-Lepoglava, Donji Kraljevec-Vinica, Rudar-Čakovec Globetka, Vindija slobodna.