Košarkaši Rudara upisali novi poraz na gostovanju

Treća liga košarkaša

Gostujuće utakmice u ovoj sezoni nisu najjača strana košarkaša Rudara.  Novu lošu partiju upisali su na gostovanju kod branitelja naslova, Čakovec Globetke. Nakon solidno odigranog prvog poluvremena u drugom je dijelu utakmice istrčala neka “nova“ momčad Rudara na teren, puno lošija što domaćini koriste i na kraju upisuju uvjerljivu pobjedu 77:60.

ČAKOVEC GLOBETKA-RUDAR  77:60 (24:20, 20:21, 17:6, 16:13)

Rudar: Varga A.8, Brodar N. Bedi Mi. Novak-Rošić J. 18, Perčić T. Dodlek S. 2,Bedi Ma.22 Novak-Vinko  10, David M. Lesar F.

Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu u prvoj četvrtini, ali domaćini u završnici nešto bolji, koriste izgubljene lopte naših košarkaša za vodstvo 24:20 nakon prvih deset minuta.

Početak druge četvrtine bio je period u kojem je Rudar prikazao najbolju igru. Naši su košarkaši krenuli serijom 14:2 i prelaze u vodstvo 26:34. Bila je to ujedno i najviša prednost naših košarkaša na utakmici. I onda su potpuno stali, a greške koje su radili bile su stvarno početničke u pojedinim trenucima. Iskusni domaćini to su znali iskoristiti i minus osam, serijom 18:7 do kraja perioda pretvorili u plus tri na poluvremenu.

Ono što je uslijedilo u drugom poluvremenu nije očekivao nitko od mnogobrojnih navijača Rudara koji su bili na tribinama II. Osnovne škole u Čakovcu. Promašeni ziceri, šutevi, izgubljene lopte, a Globetka sve to znalački koristi i odlazi na 14 poena prednosti uoči posljednjih 10 minuta.

Trener Saša Repalust od svojih je igrača tražio da budu vrlo agresivni u obrani kako bi se pokušali vratiti u susret, ali uz vrlo loš napadački učinak u drugom poluvremenu, izostala je i ta agresivna obrana, a tako se nije moglo zaprijetiti braniteljima naslova.

Marko Bedi predvodio je Rudar s 22 poena dok je Jan Rošić-Novak ubacio 18. Većinu poena su ubacili u prvom poluvremenu.

Sada se borba za prve četiri pozicije koje vode na turnir završne četvorice zaoštrila. Sjever American Dollar preuzeo je treću poziciju od Rudara i sada je s istim brojem pobjeda i poraza, ali uz bolju koš razliku ispred naših košarkaša. Petrijanec koji ima bolji međusobni omjer protiv Rudara na svu je sreću izgubio u Donjem Kraljevcu gdje su prosuli 15 poena prednosti s poluvremena. Do kraja regularnog dijela su četiri utakmice, Rudar ima dvije domaće i dvije gostujuće utakmice. Kod kuće, naši košarkaši imaju sve pobjede pa se nadamo da će tako i ostati jer dolaze predposljednja Lepoglava i posljednja Vinica. Problem su gostovanja gdje je ove sezone ostvarena samo jedna pobjeda i to jedva protiv posljednje plasirane Vinice. Dvije gostujuće utakmice koje očekuju Rudar su Sjever American Dollar u Varaždinu i Dubravčan iz Donje Dubrave. Uz dvije domaće pobjede, vjerojatno će trebati i jedna gostujuća da se osigura nastup na Final Fouru pa da se ne ovisi o drugim rezultatima.

Mogu li to košarkaši Rudara? Mogu, samo se moraju opustiti, a pojedini igrači imati malo više vjere u sebe i svoje mogućnosti jer imaju kvalitete za sam vrh ljestvice, a ne za četvrtu poziciju na kojoj se trenutno nalaze.

Idući protivnik Rudara je Lepoglava. Utakmica se igra u sportskoj dvorani u Murskom Središću, a na rasporedu je u subotu (23. veljače) s početkom od 18 sati.

Ostali rezultati 10. kola: Donji Kraljevec-Petrijanec 78:68, Lepoglava-Vinica 77:44, Dubravčan-Sjever American Dollar 72:96.

(Teo Cilar, foto: Tin Tomanić, arhiva)