Košarkaši Rudara sezonu završili na petom mjestu

Završila je sezona za seniore Rudara koji su natjecanje u Trećoj ligi sjever završili na petom mjestu uz omjer od 12 pobjeda i 10 poraza. Da je moglo bolje, moglo je, ali kada spomenemo s koliko izostanaka igrača se trener Saša Repalust borio cijelu sezonu, ovo je realan rezultat.

Spomenuti ćemo samo kako Jan Rošić Novak zbog ozljede Ahilove tetive nije odigrao niti jednu utakmicu, Tomislav Radiković je propustio gotovo cijeli drugi dio sezone zbog operacije bruha, Tomislav Perčić je propustio veći dio drugog dijela sezone zbog teške ozljede koljena, a idući mjesec ga čeka i operacija. Prvi strijelac Marko Bedi pola je utakmica odigrao, pola nije zbog toga jer živi i radi u Novom Mestu.  Mnogo utakmica je propustio i jedan od najstarijih u sastavu, Nikola Brodar koji je postao otac. Zatim su se u dva navrata odgađale utakmice zbog pozitivnih u momčadi na COVID pa je igračima nakon karantene trebalo da uđu u ritam. S takvim problemima su naši košarkaši završili sezonu na petom mjestu, a da su bili samo jednu poziciju više, sada bi se u subotu borili za naslov prvaka na Final Fouru koji se igra u Strahonincu.

Kako je svako zlo za neko dobro, tako su ovi izostanci igrača doveli do toga da mlađi igrači dobiju još više minuta na terenu, a to se posebno odnosi na Filipa Perčića te Mihaela i Matiju Bedija koji su budućnost kluba.

Alen Varga i Marko Bedi bili su najbolji igrači i prva dva strijelca kluba u ovoj sezoni. Saša Dodlek i Tomislav Perčić odigrali su odličnu sezonu i predvodili su visoku liniju. Tu treba dodati i solidnu igru Tomislava Radikovića koji je čak igrao utakmice dok je čekao na operaciju bruha, a to ga je jako sputavalo i nije mogao dati ono što realno može.  Jaki adut s klupe bio je i najviši igrač momčadi, 205 cm visoki David Bogdan. Obavezno treba spomenuti i Marka Davida koji je odigrao mnogo dobrih utakmica i igrač koji se baca “na glavu“ za svakom loptom.

Svi u klubu se nadaju kako su svi pehovi s ozljedama ispucani ove sezone i da će ih zaobići u sezoni 2022/2023 kada klub slavi 50-i rođendan i bilo bi lijepo da se ostvari neki dobar plasman.

Posljednje kolo naši su košarkaši odigrali u petak 01. travnja protiv prvoplasiranih Međimurje Wildboarsa. Upisali su poraz 77:115. Marko Bedi predvodio je Rudar s 26 poena, David Bogdan je ubacio 15, a mladi Filip Perčić 12 poena.

U klubu se sada okreću organizaciji međunarodnog turnira za dječake do 16 godina koji će se igrati u petak 15. travnja. Nakon toga slijedi tradicionalni turnir veterana koji se nije održavao posljednje dvije godine zbog COVID-19 virusa, a on bi trebao biti na rasporedu 23. travnja. Za kraj, tradicionalni Susret generacija trebao bi biti na rasporedu sredinom svibnja.

TABLICA

 

 KlubUtakmicePobjedePoraziPostignutoPrimljenoRazlikaBodovi
1.KK MEĐIMURJE VILDBOARSI221931953126968441
2.KK DONJI KRALJEVEC221841818146335540
3.KK ČAKOVEC  GLOBETKA221751800154125939
4.KK VARTEKS221571668154112737
5.KK RUDAR22121014221425-334
6.KK LEPOGLAVA221210165816005834
7.KK KOTORIBA22121014461482-3634
8.KK PETRIJANEC22101214671500-3332
9.KK DUBRAVČAN2281414421538-9630
10.KK MLADOST IVANOVEC2261614351538-10328
11.KK MLADOST ĐURĐEVAC2222012651804-53924
12.KK VINICA  -1221219991672-67322

 

 

ODREĐIVANJE PLASMANA  5 – 7 MJESTO

Rb.KlubUtakmicePobjedePoraziPostignutoPrimljenoRazlikaBodovi
5.KK RUDAR440272219538
6.KK LEPOGLAVA41326226025
7.KK KOTORIBA413222277-555

 

 

ODREĐIVANJE PLASMANA  6 – 7 MJESTO

Rb.KlubUtakmicePobjedePoraziPostignutoPrimljenoRazlikaBodovi
6.KK LEPOGLAVA211143122213
7.KK KOTORIBA211122143-213

Završni turnir Final Four igra se ovog petka i subote u školskoj dvorani u Strahonincu, a parovi polufinala su Međimurje Wildboarsi i Varteks te Donji Kraljevec i Čakovec Globetka.

(Teo Cilar, foto: Tin Tomanić)