KOŠARKAŠI RUDARA OSVOJILI MEĐUNARODNI TURNIR

Košarkaši Rudara pobjednici su međunarodnog turnira “Rudar Kup 2016.“ igranog u subotu u Murskom Središću.

Na turniru su uz Rudar igrale momčadi Lendave, Zalaegerszega i austrijskog Hochneukirchena. Upravo je Hochneukirchen bio protivnik Rudara u polufinalu.  Utakmice na turniru nisu se igrale po standardnim pravilima od četiri puta po 10 minuta već su se igrala dva poluvremena od 15 minuta.

Gosti iz Austrije na početku su susreta mučili Rudar, pogodili su par trica i imali vodstvo do sredine prvog poluvremena. Do kaja prvog poluvremena Rudar je stigao i prestigao protivnike. Prvih 15 minuta završilo je vodstvom Rudara od 23:17. Drugo poluvrijeme Rudar je ubacio u brzinu više i ubrzo pobjegao na dvoznamenkastu prednost. Gosti su u jednom trenutku došli na minus sedam, ali ubrzo je Rudar otišao na dvocifrenu razliku koja je na kraju susreta iznosila 19 koševa razlike, točnije 56:37. Poene za Rudar u tom su susretu postigli: Varga 10, Kraljić 6, Tuksar 4, Cilar 8, Varšić 2, Dobranić 6, Tkalec 7, Fric 2, Srnec 14. Košarkaši Lendave u drugom su polufinalu slavili protiv Niederwalda iz Zalaegerszega s 58:47.

Dvoboj za treće mjesto između Zalaegerszega i Hochneukirchena dobili su Mađari s 36:20. Finale između Lendave i Rudara bilo je neizvjesno samo u prvoj polovici prvog poluvremena. Gosti su bili u blagoj prednosti, ali kako je prvo poluvrijeme odmicalo kraju košarkaši Rudara igrali su sve bolje. Brzo su prestigli goste iz Lendave, a prvo poluvrijeme završilo je atraktivno. Tricu s polovice igrališta u stilu najboljeg košarkaša današnjice Stepha Currya pogodio je Stanko Tuksar za vodstvo Rudara 32:21. Drugo poluvrijeme nije bilo neizvjesnosti, Rudar je kontrolirao rezultat i na kraju uvjerljivo slavio s 67:47. Strijelci za Rudar u finalu: Varga 6, Kraljić 4, Tuksar 24, Cilar 8, Varšić, Dobranić, Tkalec 9, Fric 1, Srnec 15.

Nakon utakmice podijeljeni su pehari najboljima, a momčadi su nastavile s druženjem uz večeru i piće u sklopu kafića dvorane. Svakako treba pohvaliti gulaš koji je napravila gospođa Danica, a posebno oduševljeni njime bili su mađari i austrijanci. Sljedeći turnir na rasporedu je u Lendavi 08. listopada ove godine.