Košarkaši Rudara opet uvjerljivo poraženi

Treća liga košarkaša

Neće pa neće ove godine košarkaše Rudara. Kako su u ovu sezonu ušli znatno oslabljeni i pomlađeni, nikako da odigraju kompletni barem jednu utakmicu u takvom pomlađenom sastavu.

Na teško gostovanje u Lepoglavu otišlo se sa svega pet igrača, dakle, bez i jedne zamjene. Odlična domaća ekipa to je znala iskoristiti i slaviti s 69:40.

LEPOGLAVA-RUDAR 69:40 (23:14, 16:12, 17:6, 13:8)

RUDAR:  Brodar N. Perčić T. 2, Bedi Mi. 12, Dodlek S. 16, Radiković T. (cap) 10.

Košarkaši Rudara sa samo pet igrača nisu imali što tražiti kod Lepoglave koja je jedna od najboljih momčadi lige. Naši su se košarkaši još solidno držali u prvom poluvremenu kada su bili u zaostatku od 13 poena minusa.

Kako je utakmica odmicala sve dalje i dalje, tako je bilo sve manje snage, a rezernih igrača na klupi nije bilo. I dok su u drugom poluvremenu naši košarkaši odigrali bolju obranu nego u prvom dijelu utakmice, u napadu nije bilo svježine i mirnoće, a samim time nije bilo i preciznosti pa se u trećoj četvrtini zabilo samo šest koševa, a u posljednjoj osam za konačnih minus 29.

Saša Dodlek je s 16 poena predvodio Rudar, treba pohvaliti i mladog Mihaela Bedija koji je ubacio 12 poena dok je kapetan Tomislav Radiković zabio 10.

Rudar se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice, bez pobjede, a za odigrati im je ostala još jedna utakmica u prvom dijelu sezone, ona zaostala protiv Vinice u gostima koja se nalazi jedno mjesto iznad Rudara s jednom pobjedom. Zatim slijedi pauza do 18. siječnja 2020.

Ostali rezultati 8. kola: Vinica-Petrijanec 60:65, Čakovec Globetka-Donji Kraljevec 97:75, Sjever American Dollar-Dubravčan 94:69.

(Teo Cilar, foto: Tin Tomanić, arhiva)