Košarkaši Rudara nanijeli prvi poraz prvoplasiranom Donjem Kraljevcu

Košarkaši Rudara odigrali su svoju drugu utakmicu u drugom dijelu prvenstva. Nakon poraza u Petrijancu, naši su košarkaši u subotu u Murskom Središću ugostili vodeći Donji Kraljevec. Gosti su zbog ozljeda doputovali u oslabljenom sastavu dok je naš sastav po prvi puta ove sezone bio gotovo u kompletnom sastavu, a kad je tako, Rudar je teško pobjediv. To su osjetili i gosti koji su nakon osam pobjeda iz isto toliko utakmica, upisali prvi poraz. Dobro su se držali u prvom poluvremenu, ali kako je utakmica odmicala, Rudar je bio sve uvjerljiviji pa je na kraju slavio s uvjerljivih 86:65.

RUDAR-DONJI KRALJEVEC 86:65 (21:19, 17:15, 23:16, 25:15)

RUDAR: Varga A. 18 (3X3), Brodar N, Rošić Novak J. 9 (1×3), Perčić T. 4, Sobočan L. 3 (1×3), Dodlek S. 11 , Bedi M. 27 (3×3), David M. 7, Novak A.V. 7 (1X3), Lesar F.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila vrlo izjednačena, a gosti su pružali jako dobar otpor te su s svojim visokim i teškim igračima Davidom Ivanovićem koji je prvi strijelac lige, te Mihaelom Ružićem radili velike probleme našim centrima. Ivanović je u prvom poluvremenu ubacio 14 od ukupno 22 poena koliko je zabio na utakmici dok je Ružić postigao 11 od svojih 17 u tom periodu.

Košarkaši Rudara su u nastavku utakmice bili puno bolji, posebno u obrambenom dijelu, a kako je utakmica odmicala kraju gosti su sve više padali, a Ivanović i Ružić sve su manje pogađali. Nakon trećeg perioda u kojem je odličan bio Marko Bedi koji je u tih 10 minuta gostima zabio 13 poena, Rudar je otišao na dvocifrenu razliku i u posljednjih deset minuta ušao vodstvom 61:50.

Upravo je posljednja dionica bila najbolja kod Rudara, a u tom periodu Ružić nije zabio niti jedan poen dok je najbolji strijelac lige Ivanović zabio svega četiri poena. Rudar je na kraju došao do uvjerljive pobjede 86:65, a malo je falilo da se ne stigne i minus iz prvog međusobnog susreta u Donjem Kraljevcu kada je vodeći sastav lige slavio s 22 poena razlike.

Najbolji strijelac i pojedinac utakmice bio je Bedi koji je ubacio 27 poena dok je Alen Varga također bio odličan s 18 poena. Dvocifren je bio i Saša Dodlek s 11 poena.

Rudaru u posljednjih pet kola slijedi velika borba za završni turnir najbolje četiri ekipe. Naši košarkaši trenutno drže treće mjesto s 6 pobjeda i 3 poraza, ali za vrat pušu Petrijanec i Sjever American Dollar koji imaju pobjedu manje. Nije niti raspored najbolji jer se već u idućem kolu gostuje kod branitelja naslova, trenutno drugoplasirane Čakovec Globetke, a u tih posljednjih pet kola gostuje se još kod Sjevera i Dubravčana dok u Mursko Središće dolaze Lepoglava i Vinica koja je u ovom kolu skoro pobjedila prvake Globetku. Oni su naime u posljednju četvrtinu ušli s 15 poena prednosti, ali sve su prosuli dopustivši sastavu iz Čakovca da preokrene, na devet sekundi do kraja po prvi puta povede i upiše pobjedu 69:70. Težak raspored, zato je vrlo bitno da u posljednjih pet kola Rudar bude u što kompletnijem sastavu.

Ostali rezultati 9. kola: Petrijanec-Dubravčan 66:58,  Vinica-Čakovec Globetka 69:70, Sjever Am. Dollar-Lepoglava 86:78.

(Teo Cilar, foto: Tin Tomanić, arhiva)