Košarkaši Rudara deklasirali Vinicu, Alen Varga odigrao utakmicu života

Treća liga košarkaša

Košarkaši Rudara došli su do vrlo važne pobjede protiv posljednje Vinice koju su pregazili rezultatom 87:42. Najbolju utakmicu u seniorskoj karijeri odigrao je Alen Varga koji je zabio čak 40 poena (8 trica) te je bio najbolji strijelac 13. kola Treće lige sjever.

Ono što Rudaru nije išlo u prilog je pobjeda Petrijanca protiv Sjever American Dollara 87:71. Da je slavio Sjever, Rudar bi sada imao osigurano mjesto na turniru najbolje četiri momčadi koji se igra 29. i 30. ožujka u Donjem Kraljevcu. Pošto je Petrijanec slavio, posljednje, 14. kolo regularnog dijela dati će odgovore koja će biti četvrta momčad na Final Fouru, Petrijanec ili naš Rudar. Prva dva mjesta osigurali su Globetka i Donji Kraljevec. Ove dvije momčadi imaju jednak broj bodova, ali zbog boljeg međusobnog omjera, Globetka je prva, a tako će vjerojatno ostati i nakon 14. kola u kojem gostuju kod Lepoglave.

Rudar na kraju može završiti treći, četvrti ili peti, a u tom slučaju ostaju bez Final Foura. Treće mjesto Rudar može osvojiti ako dobije Dubravčan i ako Donji Kraljevec slavi protiv Sjevera u Varaždinu. Rudar će biti četvrti ukoliko dobije Dubravčan, a Sjever dobije Donji Kraljevec, a četvrto mjesto naši će košarkaši osvojiti i ako izgube od Dubravčana, ali onda će Vinica morati napraviti veliko iznenađenje i slaviti protiv Petrijanca što je teško moguće. Posljednja opcija je ona najgora, a to je peto mjesto koje ne donosi ništa, a to će se desiti ukoliko Rudar izgubi od Dubravčana, a Petrijanec dobije Vinicu. Tada bi Rudar i Petrijanec bili bodovno poravnati, ali bi Petrijanec bio četvrti zbog bolje međusobne koš razlike. Spomenimo i to kako Rudar ove sezone u gostima ima tek jednu pobjedu, protiv Vinice pa je zato izuzetno bitno da kod Dubravčana odputuju u kompletnom sastavu.

RUDAR-VINICA 87:42 (16:18, 19:11, 15:6, 32:7)

RUDAR: Varga 40, Brodar 5, Perčić 4, Sobočan, Dodlek 13, Bedi, David 5, Vinko-Novak 20, Lesar.

Rudar je susret protiv Vinice odigrao bez Jana Rošića-Novaka i Marka Bedija što bi bio veliki hendikep da je na drugoj strani bila neka druga momčad, a ne Vinica.

Gosti su u prvoj četvrtini čak bili i bolji i dobili taj period s 16:18, a onda ih je obrana Rudara potpuno razbila i u idućih 30 minuta utakmice im dozvolila svega 24 postignuta poena. Rudar je do poluvremena prešao u vodstvo, bilo je 35:29.

Kako je utakmica odmicala kraju, gosti su sve više padali i bili sve nervozniji, posebno trener Vinice koji je zaradio dvije tehničke pogreške i isključenje s utakmice, a Rudar je nakon tri odigrane četvrtine pobjegao na 15 poena prednosti.

Posebno su naši košarkaši dominirali u posljednjoj dionici koju su dobili s 32:7 i na kraju upisali pobjedu od čak 45 poena razlike. Dominirao je gore spomenuti Varga koji je ubacio rekord karijere i gotovo polovicu poena Rudara, čak 40. Arijan Vinko Novak zabio je 20, a Saša Dodlek 13 poena.

Rudar utakmicu protiv Dubravčana igra 16. ožujka u Kotoribi s početkom u 18 sati. U isto vrijeme igra se za Rudar vrlo bitna utakmica između Petrijanca i Vinice.

Ostali rezultati 13. kola: Čakovec Globetka-Dubravčan 90:75, Petrijanec-Sjever American Dollar 87:71, Donji Kraljevec-Lepoglava 78:59.