KOŠARKAŠI RUDARA BOLJI OD GRAFIČARA ZA PRVU POBJEDU U SEZONI

Treća je bila sreća za košarkaše Rudara koji su u 3. kolu C-1 lige sjever slavili protiv iskusne i tvrde momčadi Grafičara II iz Ludbrega te ostvarili prvu pobjedu u sezoni.

Rudar-Grafičar 75:66 (27:18, 16:16, 11:14, 21:18)

Rudar: Perčić T. 2, Antolović L. 2,  Bedi M. 22, Rošić-Novak J. 17, Vrbanić K. Nerer L. Sobočan L. 9, Dodlek S. 23, Vinko-Novak A.

Po običaju, Rudar opet nije bio kompletan, a ovaj put se igralo bez prvog strijelca Tomislava Radikovića, opet nije bilo Alena Varge, ali je zato tu bio Arijan Vinko-Novak. Iako je ostao bez poena što i ne čudi pošto je zbog posla u inozemstvu igrao bez i jednog treninga, njegovo prisustvo na terenu, posebno u obrani puno je značilo.

Rudar je već u prvoj četvrtini stvorio devet poena prednosti na krilima raspoloženih Saše Dodleka i Marka Bedija. Gosti su u drugoj četvrtini zaigrali bolje, malo se sabrali pa je taj period riješen bez pobjednika, a na poluvrijeme se otišlo s devet poena razlike za naše košarkaše.

Najgori period igre za Rudar bila je treća četvrtina i početak posljednje dionice. Samo 11 postignutih poena gosti nisu iskoristili jer i oni nisu bili puno uspješniji, zabili su tek tri više što je značilo da se u odlučujući posljednji period ušlo s šest poena razlike za Rudar.

Grafičar se potpuno vratio u susret, a uspjeli su doći i do vodstva od 62:63 koje na svu sreću nije dugo trajalo jer Bedi postiže tricu za 65:63, a jedan od najvećih talenata kluba Jan Rošić-Novak krade nekoliko lopti i postiže lagane poene u kontri za prvu i zasluženu pobjedu Rudara od devet poena razlike.

14872421_1443193435695502_1156171763_n

Najbolji u našim redovima bili su Dodlek s 23 i Bedi s 22 poena, ali posebno treba istaknuti mladog Jana koji je ubacio 17 poena i pokazao da klub u budućnosti dobiva pravog igrača.

Rudar je i u 4. kolu domaćin, a u goste dolazi Vinica. Susret je na redu u subotu (05. studenog) s početkom u 18 sati. Vinica je trenutno na posljednjem mjestu, ali prisjetimo se prošle sezone kada su u Murskom Središću vodili s 18 poena razlike u drugom poluvremenu, ali su naši košarkaši napravili veliki preokret i na kraju slavili. Na gostovanju kod njih je upisan poraz. Ove je godine Vinica nešto slabija nego prošle tako da uz ozbiljan pristup ne bi trebalo strahovati za novu pobjedu.

Ostali rezultati 3. kola: Vinica-Dubravčan 59:87, Prelog-Petrijanec 84:79, Nedelišće-Donji Kraljevec 58:54, Lepoglava-Čakovec Globetka 70:80, Kotoriba-Vindija 54:71.

(Teo Cilar, foto Vinac Dražen Vinko Novak)