KOŠARKA – POBJEDA KADETA, PORAZ SENIORA RUDARA PROTIV PRELOGA

Prošle nedjelje odličnu utakmicu protiv mladih košarkaša Preloga odigrali su kadeti Rudara koji su u predigri utakmice Rudar-Zadar odigrali susret 5. kola kadetske lige regije sjever. Slavili su s uvjerljivih 83:38. Seniori Rudara su u srijedu doživjeli poraz na domaćem terenu od Preloga, ali treba dodati bez dva najbolja strijelca, Marka Bedija i Tomislava Radikovića zbog obaveza na faksu. Gosti su bili bolji rezultatom 43:67.

KADETI:

Rudar-Prelog 83:38 (20:9, 24:12, 17:11, 22:6)

Rudar: Vojković 26, Antolović 16, Vrbanić 11, Novak-Rošić 14, Škoda 4, Nerer 12.

Košarkaši Rudara imaju vrlo talentiranu generaciju kadeta i ove sezone se bore za sam vrh kadetske lige. Prema svemu sudeći, Vindija iz Varaždina ima najbolji sastav s omjerom od pet pobjeda, bez poraza, a kadeti Rudara će se boriti s Dubravčanom, Čakovcem, Ivančicom i Donjim Kraljevcem za drugu poziciju.

SENIORI:

Rudar-Prelog 43:67 (18:15, 1:22, 14:16, 10:14)

Rudar: Dobranić, Bratić, Baksa 7, Vinko Novak 8, Vehtersbah Stojan 9, Vojković 11, Brodar 2, Levačić, Sobočan, Antolović 2, Nerer 2, Perčić 2.

Seniori Preloga bili su protivnik po mjeri za momčad Rudara, ali hendikep je bio neigranje gore spomenutih Radikovića i Bedija što je značilo da neće biti njihovog učinka od 40-50 poena. Prelog je poznat kao momčad koja igra dobru, čvrstu obranu sa nekoliko iskusnih košarkaša sa strane.

Nakon prve četvrtine koju su naši košarkaši dobili s 18:15 ništa nije dalo naslućivati da će u drugoj četvrtini postići samo jedan jedini koš, a primiti 22. Upravo je taj period odlučio pobjednika jer su preostale četvrtine bile vrlo izjednačene. Ama baš ništa u tim trenucima nije ulazilo u koš, nestalo je koncentracije, a iskusni gosti to su znali kazniti.

Jedini dvoznamenkast u ovom susretu bio je kadet Matija Vojković koji je postigao 11 koševa i tu je glavni razlog poraza.

Sljedeći protivnik Rudara je sastav iz Donjeg Kraljevca, a susret se igra u nedjelju (30. studenog) s početkom od 16:30 sati u sportskoj dvorani u M.Središću. Dođite i podržite naše mlade košarkaše!