KONAČNO! POBJEDA RUDARA U JALŽABETU!

Ima jedna stara dobra poslovica „na muci se poznaju junaci“. Upravo nju su dokazali  nogometaši Rudara. Kada su ih mnoge nevjerne Tome otpisale, oni su još jednom pokazali da nisu zaboravili igrati nogomet , istrpjeli sve (uglavnom opravdane) kritike i mirno trenirajući sada kada je bilo najvažnije pokazali jednu od boljih igara ovog proljeća pa direktnog suparnika za plasman, uvjerljivo dobili na njegovom terenu. Trener Srša ovaj put pokazao je svoje stečeno iskustvo te na protivnika postavio otvorenu , napadačku igru što se pokazalo sasvim opravdanim, a to je način igre koji Rudarovcima najviše odgovara.

Već u 16.minuti utakmice Rudar preko Borisa Vurušića lijepim lob udarcem dovodi Rudar u vodstvo od 0:1. Rudar je dominirao cijelim prvim dijelom stvarao prilike no uspio je iskoristiti još samo jednu i to u 27. minuti kada iskusni nogometni lisac Dario Šoltić posprema loptu u suprotni kut domaćeg vratara Špicera. Ono što je još važnije istaknuti je i to da je domaćin mogao i puno gore proći u prvom dijelu što se tiče konačnog rezultata prvog dijela igre.

Drugi dio Rudar rutinski igra sa posjedom lopte i pokojom prigodom , dok domaćin svoju stvara teku nadoknadi vremena , ali tu malu neugodnost uklonio je vratar Rajf. S obzirom na sve prikazano domaćin u krajnosti mora biti zadovoljan porazom samo od 0:2. Ovom pobjedom prebrodio je sve svoje brige oko opstanka, a konačnu potvrdu  dobiti ćemo u subotu kada kod kuće dočekuju posljednje plasiranu ekipu Zadrugara, gdje po nama ne bi smjelo biti problema, ako se utakmica ozbiljno shvati.

JALŽABET – RUDAR 0:2 (0:2)

MŽNL ČK-VŽ      Igralište:Jalžabet             21.05.2017.godine                     27.kolo

Suci: Bojan Juras ,Bruno Brljak,Vjeran Tuksar                          delegat:Josip  Kušan