KIKS RUDARA U VINICI, U SUBOTU PROTIV DUBRAVČANA

Košarkaši Rudara u 12. su kolu C-1 lige neugodno iznenadili svoje navijače. Poraženi su od Vinice uz vrlo lošu igru u drugom poluvremenu, posebno u trećoj četvrtini.

Vinica-Rudar 74:65 (20:16, 12:20, 29:10, 13:19)

Rudar: Varga 21, Brodar 2, Rošić-Novak, Vojković 11, Gonc 5, Dodlek 6, Levačić, Radiković 20, Dobranić.

Poveli su košarkaši Rudara s 2:6 na početku susreta, ali nakon toga domaćini preuzimaju inicijativu i prvu četvrtinu riješavaju u svoju korist s 20:16.

Najbolju igru Rudara vidjeli smo u drugoj četvrtini koju je Rudar dobio s 12:20. Posebno raspoložen u toj dionici bio je Alen Varga. Na poluvrijeme se otišlo s četiri poena razlike za Rudar. Očekivali smo da će naši košarkaši i u nastavku utakmice nastaviti u ritmu iz druge četvrtine, ali baš suprotno. Treća četvrtina bila je jedna od najgorih u sezoni. Loša obrana i skok gdje je jedini domaći centar radio što je htio ispod koša, skakao u napadu, poentirao, a kada mu se priključio i jedini pravi šuter u toj momčadi s pet pogođenih trica, Vinica je pobjegla na nedostižnih 15 poena razlike uoči posljednjih 10 minuta.

Pokušali su naši košarkaši stiži zaostatak, ali za razliku od susreta u Murskom Središću, nisu uspjeli. Varga je u ovom susretu postigao 21 poen, a Tomislav Radiković zaustavio se na 20. Ostatak momčadi nije bio na razini.

Ovaj susret mogao je poslužiti svim igračima Rudara da se nikoga nesmije podcijeniti, a priliku da se iskupe imati će sutra pred svojim navijačima protiv vrlo neugodnog Dubravčana koji je u nastavak sezone krenuo pojačan ponajboljim igračem lige posljednjih godina, Darkom Vargom. S Rudarove strane parirat će mu Alen Varga i biti će vrlo zanimljivo ispratiti ovaj dvoboj. Gosti su mlada momčad, ali se ne predaju i svaku utakmicu ostavljaju srce na terenu. Susret se igra u sportskoj dvorani Mursko Središće (subota, 06. veljače) s početkom od 19 sati.

Ostali rezultati 12. kola: Petrijanec-Međimurje Globetka 51:84, Donji Kraljevec-Nedelišće 55:81, Dubravčan-Prelog 69:81.