Kajakaši KKK Mura sudjelovali na Prvenstvu Republike Hrvatske – kajak i kanu divlje vode

Proteklog vikenda na stazi „Dubrava“ kod Velikog Bukovca održano je Državno prvenstvo u disciplinama kajak i kanu na divljoj vodi. Organizator prvenstva bio je kajak kanu klub Varteks iz Varaždina. Po prvi puta, u disciplini K1 natjecali su se kajakaši iz KKK Mura iz Murskog Središća.

U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su 22., 27. i 36. mjesto među 42 natjecatelja iz 7 klubova iz Hrvatske. U konkurenciji ekipa 3x K1 osvojili su 5. mjesto. S obzirom na ne optimalnu opremu, nedostatak financijskih sredstava te manjak iskustva s natjecanjima, rezultati ohrabruju i potiču na napredovanje. Na natjecanju su stečena vrlo vrijedna iskustva kao i prijateljstva s klubovima diljem Hrvatske što će, vjerujemo, olakšati i unaprijediti rad Kluba u budućnosti.

Tekst i foto: Kajak-kanu klub Mura