KAD TI SREĆA OKRENE LEĐA – GALEB NADLETIO SOKOLA!

U 2. kolu 1. međimurske lige snage su odmjerile dvije ptice za koje se u stvarnom životu ne postavlja pitanje pobjednika, no u nogometu vrijede neka druga pravila. To je dokazao NK Galeb iz Oporovca koji je u Vratišincu savladao NK Sokol s 2:1 i tako domaćinima potkresao njihova mlada, ali perspektivna i obećavajuća krila.

Ovaj put sreća je pratila po imenu slabije galebove, a znamo da je ona uvijek potrebna u srazu podjednakih protivnika. U ravnopravnom prvom poluvremenu gosti zabijaju iz jedne poluprilike (Meznarić), dok sokoli Korpar i Mikolaj promašuju iz čistih situacija. U drugom dijelu galebovi nisu stvorili ni jednu izglednu šansu, a gol za vodstvo od 2:1 (Erdelji) postižu iz sumnjive situacije koja je mirisala na zaleđe. Nakon što je Horvat F. ušavši s klupe poravnao rezultat na 1:1 u 72. minuti, samo 3 minute kasnije Puh iz slobodnog udarca pogađa gredu i dokazuje da „kad te nejde onda te nejde“. Do kraja utakmice uspjeli su igrači Sokola promašiti još nekoliko dobrih prilika i time uvjerljivo demonstrirati da jučer definitivno nije bio njihov dan.

Ako tome dodamo da je domaćin igrao bez četvorice standardnih igrača (Leich, Munđar, Major i Podvezanec) i uz totalni nedostatak sreće, onda ovaj rezultat ne treba čuditi nikoga. Priliku za popravni ispit imati će u već u sljedećem kolu kada gostuju kod Spartaka u Maloj Subotici.

Sastavi ekipa:

NK Sokol: Posavec, Mikolaj M., Puh, Tarandek, Horvat N., Mikolaj L., Božić, Dunjko, Leško, Hertarić, Korpar (Jezernik, Kramar, Vincek, Brodar, Horvat F.)

Kapetan: Puh Saša

Trener: Boris Radiković

NK Galeb: Kolarek, Višnjić, Balent, Sever, Sokač, Ružman, Balent D., Mihoci, Petek, Erdelj, Meznarić (Flah, Turk, Erdelji, Hertelendi, Pigac, Vuk, Balent R.)

Kapetan: Balent Nikola

Trener: Pigac Damir

Suci: Turk Željko, Vuk Renato, Martan Branko

Delegat: Sokač Vlado