Još jedna petarda Poleta, Omladinac fenjer prepustio Novom Marofu, drugi uzastopni remi Rudara

Protekli vikend nastavljeno je prvenstvo 4. HNL utakmicama 17. kola bez nekih velikih iznenađenja.

Dinamo Domašinec nakon prošlotjedne petarde od Poleta bio je uspješan preokretom u Novom Marofu gdje je slavio 4:1 i stavio domaće na posljednje mjesto. Poluvrijeme je dobio domaćin 1:0, a u nastavku su strijelci u Dinamovim redovima bili Igrec, dva puta Stjepan Krznar  i u samoj završnici Ivan.

Nogometaši Pušćina odigrali su kod kuće tek 0:0 s Jalžabetom. Zbog jakog vjetra koji je ometao i jedne i druge  bilo je jako puno krivih dodavanja i loših završnica. Unatoč svemu Kišić  je u dva navrata u zadnjih petnaestak minuta dobio dvije idealne lopte i mogao se prometnuti u junaka utakmice, ali je oba puta promašio i utakmica završava bez golova.

U međimurskom derbiju igranom u Prelogu Mladost Komet je ugostila Nedelišće. Tradicija se nastavila i  pred oko 500 gledatelja gosti odnose bodove pet minuta do kraja golom Šempera koji  je ušao u igru u drugom dijelu.

U drugom međimurskom ogledu igranom u Novom Selu Rok Omladinac je pobijedio ekipu Međimurca 4:2 i prepustio fenjer Novom Marofu . Poluvrijeme je bilo 2:0 golovima japanca Yokochia  i Mlinarića. Treska je u nastavku smanjio na 2:1, a domaćin je s dva zgoditka riješio pitanje pobjednika, Lukmana u 60′  i drugim golom Yokochia (’61).  Pri samom kraju susreta Vabec samo  ublažuje poraz.

Nakon Dinama Polet je  petardom ispratio i Dubravku-Zagorac iz Turčina . Dva pogotka za domaće postigao je Medved, a po jedan Herceg,Ferlin i Mezga . Iako je susret završio 5:0 jedan od ponajboljih igrača na utakmici bio je gostujući vratar koji je imao niz odličnih obrana i spasio goste od težeg poraza.

Varteks je pobijedio Slogu Čakovec 5:0, ostao na prvom mjestu. Poluvrijeme je bilo 3:0 s time da domaćini nisu iskoristili kazneni udarac.

Rudar i Nedeljanec odigrali su bez golova 0:0, a o toj utakmici opširnije možete pročitati u drugom tekstu.

4.HNL skupina Čakovec – Varaždin:  Rudar – Nedeljanec 0:0, Omladinac (NSR) – Međimurec 4:2, Mladost Komet – Nedelišće 0:1, Varteks – Sloga (Č) 5:0, Polet (SMnM) – Dubravka-Zagorac 5:0,  Pušćine – Jalžabet 0:0, Novi Marof – Dinamo (D) 1:4, Bednja – Podravina 0:2.

1. Varteks 17 13 2 2 50:13 41
2. Polet (SMnM) 17 12 2 3 61:19 38
3. Bednja 17 11 3 3 37:14 36
4. Nedelišće 17 9 4 4 36:18 31
5. Rudar 17 7 5 5 28:17 26
6. Pušćine 17 7 5 5 28:22 26
7. Podravina 17 8 2 7 28:23 26
8. Nedeljanec 17 7 4 6 31:33 25