Ivan Šegović zabio 9 trica i srušio Rudar

Košarkaši Rudara odigrali su jednu od najlošijih utakmica sezone, ako ne i najlošiju u posljednjem 20. kolu regularnog dijela Četvrte lige košarkaša. Potpuno zasluženo, bolje je bilo Nedelišće koje je slavilo s 53:69 na krilima sjajnog Ivana Šegovića koji Rudaru zabio 34 poena od čega je bilo čak 9 trica.

Regularni dio sezone Rudar je završio na trećem mjestu, a na završnom turniru najbolje četvorice igrati će u polufinalu protiv drugoplasirane Kotoribe. Drugi polufinalni par je Čakovec Globetka-Lepoglava.

Rudar-Nedelišće 53:69 (11:14, 24:16, 10:19, 8:20)

Rudar: Vrbanić, Rošić-Novak 6, Perčić 8, Bedi Mi. Dodlek 7, Bedi Ma. 17, David 4, Radiković 11, Đokić.

Nedelišće: Gospočić 7, Pintarić 6, Miholček, Posavec, Marciuš 8, Šegović 34, Platužić, Jalušić, Haramija 14.

Rudar koji je susret protiv Nedeliša igrao bez Alena Varge, Arijana Vinko-Novaka, Nikole Đokića i kapetana Nikole Brodara. Da će ovo biti jedan teški susret za Rudar vidjelo se u prvih 15 minuta kada su gosti pobjegli na 11 poena prednosti, ali krenuo je tada najbolji strijelac Rudara u ovom susretu, Marko Bedi koji je ubacio 13 poena u drugoj četvrtini i odveo Rudar do vodstva na poluvremenu 35:30.

Onako kako je Rudar odigrao drugo poluvrijeme svi će htjeti čim prije zaboraviti. Izgubljene lopte, loša obrana, a iskusni Šegović izvana i Ranko Haramija unutar reketa to su kažnjavali i na kraju odveli Nedelišće do pobjede koja na kraju Rudaru nije naštetila jer je svejedno ostao treći te je izbjegao najgoreg mogućeg protivnika u polufinalu, peterostrukok prvaka u nizu, Čakovec Globetku koja ide po svoj šesti naslov u nizu.

Šegović je predvodio Nedelišće s 34 poena dok je Haramija ubacio 14. Kod Rudara Marko Bedi 17, a Tomislav Radiković 11 poena.

Final Four u Murskom Središću

Finalni turnir najbolje četvorice igra se 27. i 28. travnja u Murskom Središću. Prvoga dana turnira na rasporedu su polufinalne utakmice. Prva polufinalna utakmica između Čakovec Globetke i Lepoglave na redu je u 18:30 sati dok će Rudar i Kotoriba na teren u 20:30.

Borba za medalje na rasporedu je u subotu. Susret za treće mjesto igra se od 17 sati, a veliko finale od 19 sati.

Ostali rezultati 22. kola: Kotoriba-Vindija 53:60, Dubravčan-Petrijanec 62:61, Čakovec Globetka-Lepoglava 102:79, Grafičar-Vinica 86:61, Donji Kraljevec slobodan.

(Teo Cilar, foto: Tin Tomanić)